České satelitní platformy přinášejí nové programy

Bohatší programová nabídka čeká v dohledné době na předplatitele tuzemských satelitních platforem. Dočkají se filmových titulů, regionálního zpravodajství, vysílání pro nejmenší diváky i přístupu k teletextu slovenských stanic.Přístupové karty k satelitní televizi CS Link distribuují dvě společnosti. V konkurenčním souboji měla lehce navrch firma Gital, která svým klientům od února dokázala na rozdíl od svého soupeře – Trade and Technology (TaT) nabídnout signál TV Nova, který do té doby zákazníkům na CS Linku chyběl. Tohoto handicapu se TaT v minulých dnech zbavila a navíc svým klientům nově nabízí balíček dvou filmových kanálů.

„Zařazení programu TV Nova do programové nabídky TaT předcházely nutné legislativní kroky, získání registrace pro šíření převzatého vysílání TV Nova a uzavření smluv s partnery a servisními organizacemi. Díky trpělivému a legislativně čistému postupu jsme získali všechna potřebná povolení a kvalitní smlouvy. Proto můžeme našim uživatelům a zákazníkům nabídnout dobré podmínky pro zpřístupnění programu TV Nova na našich kartách,“ uvedl výkonný ředitel TaT Ing. Ivo Višinka na webových stránkách společnosti.


Nově registrovaným uživatelům karet TaT bude aktivace TV Nova provedena spolu se zapojením kanálů České televize a TV Prima bezplatně. Stávající klienti zaplatí za zavedení komerční stanice jednorázový poplatek 399 korun, který zahrnuje náklady na technické a administrativní úkony spojené s aktivací. Do 21.května je signál Novy dostupný volně na všech kartách TaT v režimu dočasné aktivace.


Další programovou novinkou TaT je balíček dvou filmových kanálů společnosti SPI international – Nonstop Kino a Filmbox. Na nich jsou k vidění jak tuzemské snímky, tak i filmové lahůdky ze zahraničí. V nejbližší době mohou abonenti zhlédnout například tituly Good bye Lenin, Čtyři pokoje, Anglický pacient či Obchod na korze. Měsíční předplatné vyjde na 228 korun, nejvýhodnější je předplatit si dvojici kanálů na celý rok za 1498 Kč (měsíčně pak příjem vyjde na 125 korun).


Programová nabídka CS Linku bude dále během několika týdnů obohacena o novou českou stanici Public TV. Jak už jsme na našem serveru informovali, nabídne regionální zpravodajství, publicistiku i české filmy. Část pořadů zajistí RTA-Regionální televizní agentura a Československá filmová společnost, provozovatelem Public TV je společnost Total Press, s.r.o. Nový kanál bude přístupný z karet Gitalu i TaT.


Dvě novinky přináší satelitní televize UPC direct. Nejmladší děti do tří let jsou cílovou skupinou nové stanice BeBe TV. Přesné datum, kdy zahájí své vysílání ve středoevropském regionu (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko) ještě není známo. Klienti, kteří prostřednictvím UPC direct mají přístup ke slovenským kanálům Jednotka, Markíza a Joj, teď nově mohou sledovat i teletexty jednotlivých stanic, které byly do konce dubna nedostupné.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .