Nova žaluje RRTV za neudělení digitální licence

Poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila šest licencí na digitální televize, jen velcí optimisté čekali, že žádný z neúspěšných žadatelů rozhodnutí Rady nenapadne u soudu. K podání žalob skutečně došlo, po prostudování písemného rozhodnutí rozhodnutí napadl také provozovatel Televize Nova, který se licenčního řízení o multiplexy B a C účastnil se čtyřmi projekty.

„Po prostudování rozhodnutí RRTV zjistil provozovatel vysílání TV Nova, společnost CET 21 spol. s r. o., nezákonnost postupu. Rozhodnutí totiž obsahuje vady a nedostatky, mimo jiné například změnu podmínek v průběhu výběrového řízení, a proto společnost CET 21 spol. s r. o. proti tomuto rozhodnutí podává žalobu,“ uvedla dnes tisková mluvčí Televize Nova Veronika Šmítková.


Společnost CET 21 s.r.o., která je držitelem licence TV Nova, vstoupila do licenčního řízení o oba dva multiplexy s projekty Nova news, Nova seriál, Nova film a Nova sport. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání všechny žádosti zamítla a v odůvodnění svého rozhodnutí uvedla, že žadatel jasně neprokázal transparentnost vlastnických vztahů a ani jeden projekt není přínosem k zajištění rozvoje menšin. Nova news a Nova seriál by navíc podle RRTV nepřispěly k rozmanitosti programové nabídky, Nova film, Nova seriál a Nova sport by nebyly přínosem pro rozvoj původní tvorby a Nova seriál by údajně ani nesplnil podmínku zastoupení evropské tvorby.


„Rozhodnutí o udělování digitálních licencí televizi Nova podle názoru našich právních zástupců poškodilo. V případě korektního řízení jsme samozřejmě připraveni úspěšným žadatelům gratulovat. Po opravdu důkladném prostudování všech spisů jsme ale došli k závěru, že se musíme bránit. Společnosti skupiny TV Nova jsou podrobeny přísnému právnímu auditu ze strany majoritního vlastníka, společnosti CME, a proto jsme museli podat žalobu,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.


„Televize Nova již léta jasně deklarovala svůj zájem a připravenost podílet se na rozvoji digitálního vysílání v České republice. V listopadu 2004 proto podala společnost CET 21 spol. s r. o. žádost o umožnění vysílání v multiplexu A a na konci téhož roku žádosti o udělení osmi licencí v multiplexech B a C (čtyři v každém multiplexu). V případě udělení licencí v multiplexech B a C by tak diváci měli možnost sledovat čtyři nové tematické okruhy s pracovními názvy Nova seriál, Nova news, Nova film a Nova sport. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání však 12. května 2006 rozhodla o neudělení těchto licencí,“ dodala Šmítková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .