ČT4 se převléká, od 28.9. s novou tváří self-promotion

ct4_novevelkeNÁHLEDY UVNITŘČeská televize slibuje modernější a atraktivnější tvář sportovního okruhu ČT4. V den státního svátku 28. září spouští novou podobu self-promotion, nová grafika je první větším zásahem do grafické podoby od roku 2007, kdy proběhl komplexní redesign všech programových okruhů.

ČT4 upraví grafiku, první větší zásad od 2007

Nová grafika ČT4 zahrnuje identy, grafiku, upoutávky a programové předěly. Připomeňme, že v roce 2007 proběhl redesign všech programových okruhů, od té doby došlo k jediné změně – v rámci nové sady identů v roce 2009.

SOUVISEJÍCÍ: Sportovní ČT4 má vlastní stránky

Novou „tvář“ ČT4 si diváci budou moci vychutnat při sledování klíčových sportovních události nadcházejícího podzimu a zimy. Paří k nim pokračování fotbalové kvalifikace na Euro 2012, zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy UEFA, utkání fotbalové Gambrinus ligy a hokejové extraligy, tenisové souboje v rámci Davis Cupu a Fed Cupu, zápasy Euro hockey tour, Velká Pardubická a další sportovní přenosy,“ přiblížil novou podobu ČT4 Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT.

ct4_novagrafika_001Následuje – nová grafika ČT4, zdroj: Česká televize

ct4_novagrafika_002Reklama – nová grafika ČT4, zdroj: Česká televize

ct4_novagrafika_003Fotbal – nová grafika ČT4, zdroj: Česká televize

Česká televize představuje novou podobu programů v roce 2007.

Grafika, kterou ČT4 používá od roku 2007.

Pět let sportovního okruhu ČT

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. kulisara

  Zdá se, že česká televize má hodně zbytečných peněz z koncesionářských poplatků, že chudák neví co s nima… Už zase nový identy, znělky…atd. Jako by nestačilo to co bylo.. Zřejmě se chtějí vyrovnat komerčním TV, které také mění co dva roky svoje loga (prim má v tomto výstižně PRIMA TV :-) za dobu její existence vydala 4 různé loga a přes 50 změn v jinglech :-))
  Uplně by stačilo, kdyby CT (obecně) nechala své původní „nadčasové“ logo ČT, které i po 40ti letech je stále designově nepřekonané (trapné poznámky, že nebylo „vhodné“ pro moderní dobu, animaci atd…úsměvné a najivní – vhodné tak akorát pro batolata). Jednoduché a animačně naprosto vyhovující.
  A když už hovořím o logu ČT4 – můžete mi prosím poradit, kde je ta tolik okecávaná animace??? Logo CT je vhodné tak akorát jako vhodný nástroj pro vypalování sítnice plasmových obrazovek :-))))))))))))))))

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Souhlasím, že na ČT jsou palčivější místa než grafická výbava ČT4 :) Na druhou stranu je třeba pochopit, že se divákům časem omrzí a je třeba ji vyměnit (což opět dodávám, že není případ ČT4).

   Původní logo se mi také více líbilo, stačilo by snad jen upravit. Uvidíme, jak se bude tato věc řešit, nicméně pan Dvořák uvedl, že to není hlavní téma.

   Animace loga :) No horní plošinka občas jezdí nahoru a dolu :-D

   Ano, Prima vyměnila logo několikrát (to „kuličkové“ bylo přešlapem), ale grafiku je třeba měnit, aby se divákům líbila.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .