ČT24 prodloužila Studio 6, upravuje stavbu pásma „Studio ČT24“

ct-mikrofon-167Česká televize od pondělí 4. února upravuje stavbu dopoledního vysílání zpravodajského okruhu ČT24, už od počátku roku připravovala kontinuální úpravy celodenního pásma „Studio ČT24. Největší změnou je rozšíření ranního bloku Studio 6, jehož jedinými moderátory jsou Jolka Krásná a Jiří Václavek. Nově zavádí ČT24 rozšířenou zpravodajskou relaci „Zprávy v 10“.

Studio 6 nově až do 10 hodin

Pravidelní diváci ČT24 již mohli zaregistrovat rozšíření ranního bloku Studio 6. Na prvním programu končí pravidelně v 8:30, na zpravodajské ČT24 nekončí v 9:00, nýbrž až v 10:00. Z každodenního schématu vypadla například rekapitulace rozhovorů v 8:50, naopak v 9:15 nabízí ČT24 nadále přehled zahraničních webů a tisku.

Koncem loňského roku vypustilo Studio 6 tradiční rubriku „Tisk s novinářem“, která měla pravidelný čas 8:40. Místo novinářů listují denním tiskem redaktoři České televize, rubrika se nově jmenuje „Média dnes“. Průvodci ranního vysílání budou nově pouze Jolka Krásná. resp. Jiří Václavek. Zbývající moderátoři se střídají v pásmu Studio ČT24.

prestavka_ct01

Studio ČT24 upravuje schéma

Dopolední vysílání ČT24 začíná od pondělí 4. února až v 10:00, kdy stanice nasazuje rozšířené zpravodajství Zprávy v 10, které koncepčně navazuje na Zprávy ve 12, Zprávy v 16 či Zprávy ve 23. V programovém schématu zůstávají též Zprávy v 7 a Zprávy v 9, ty nejsou půlhodinové, zpravidla disponují poloviční stopáží.

Z dopoledního Studia ČT24 vypustila Česká televize rubriky Profil, Světadíl. Profil dostává místo ve víkendovém Studiu 6. Programový blok Studio ČT24 už nově nepřipravují dva redaktoři (jeden na zpravodajství, druhý na rozhovory), nově odbavuje kontinuální vysílání pouze jedna osobnost (Daniel Takáče, Daniela Písařovicová, David Borek, Barbora Kroužková), ta má na starosti i půlhodinové zpravodajské relace.

PSALI JSME:  Česká televize přechází na novou vizuální identitu, z ČT4 je ČT sport

Studio ČT24 je nově koncipováno jako kontinuální pásmo zpravodajství, u vybraných (důležitějších informací) doplňuje moderátor informaci telefonem či rozhovorem se zainteresovanými osobami. O profilaci dopoledního Studia ČT24 mluvilo vedení České televize již delší dobu. V letošním roce by zpravodajský kanál ČT24 měl získat novou grafiku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .