ČT1 nasadí novinky a opráší Pitaval; ČT2 věnuje dokumentům i víkendy

podzim2011_ctPROGRAMOVÉ SCHÉMA UVNITŘ – Česká televize zveřejnila prostřednictvím agentury Media Master, která prodává reklamu, obchodní ceník na měsíc září. Z něho například vyplývá, že první veřejnoprávní program nasadí detektivní seriál Malý pitaval z velkého města, nové talk-show či magazíny. Dvojka nebude nijak experimentovat a vsadí na osvědčenou programovou nabídku.

Ačkoli oficiální tisková konference, na níž Česká televize představí podzimní programová schémata pro jednotlivé kanály, proběhne až v druhé polovině srpna, už nyní je známá předběžná zářijová struktura, se kterou vás dnes seznámíme. Na České televizi na podzim budeme moci sledovat několik novinek, končí soutěž Vysoká hra, struktura se dramaticky nemění.

Talk-show, Pitaval a nové magazíny

Jednička České televize pokračuje v osvědčeném programu, dětské pásmo Planeta YÓ i Kouzelná školka startují v 15:00, resp. 16:00. Po skončení následuje Včelka Mája (na jaře ji ČT1 vysílala po 9. hodině). Magazíny v 17:30 budou mírně inovované, konkrétně úterní magazín „Chalup je hra“ v září vystřídá Hodinový manžel (Petr Rajchert a Jan Hraběta budou radit s opravami, formát již ČT vysílala), středa přináší nový formát „Zahrada pod lupou“ volně navazující na „Zahrada je hra“ ostravského studia. Chybět nebude Kuchařská pohotovost, Bydlení je hra, Malá farma, Devatero řemesel a Kluci v akci v obvyklých časech.

SOUVISEJÍCÍ: Na podzim zaplaví ČT talk-show – Cibulka, Donutil, Šíp a Těžkej Pokondr

O víkendu pokračuje soutěž Taxík, neděle patří formátu „Pošta pro tebe – Návraty„, kde tým zprostředkuje návrat k již odvysílaným příběhům. Nedělní podvečer doplní cyklus „Do moře míst„, dokumenty z roku 2009 nabízí cestování Tomáše Hanáka po Evropě, Asii i Africe.

POZNÁMKA: Politikům se nelíbí 168 hodin, Moravec a Reportéři. Je to správně nebo ne?

V pondělí pokračují reprízy Četnických humoresek, publicistika Reportéři ČT. Úterý nabízí reprízu československého seriálu Malý pitaval z velkého města, následuje cestopis Na cestě přesunutý z pondělí. Ve 21:30 je naplánována talk-show Pokondr Live (moderují Roman Ondráček a Miloš Pokorný), po skončení je na programu novinka Pološero. Ochrannou známku si ČT patentovala loni na podzim a blíže se k formátu zatím nevyjádřila. Z fotografií skupiny „Domácí umění“ lze usoudit, že by se mohlo jednat o talk-show.

poloseroPohled do zákulisí natáčení pořadu Pološero, novinku uvede ČT1 na podzim. Zdroj: Facebook skupiny Domácí umění.

Výchozí myšlenkou, ze které se zrodilo občanské sdružení DOMÁCÍ UMĚNÍ, bylo konstatování, že každý z nás je vlastně v jistém směru tvůrcem, a to z hlediska utváření svého soukromého prostředí včetně zevnějšku. Lišíme se jen mírou uplatnění své individuality. Rozpon této spontánní výtvarné aktivity může být pojímán velmi široce a zahrnovat subjektivně vypjatý projev insitního umění, různé formy kutilství, ať ambiciózního či kompenzačního charakteru, až po pokleslou formu kýče, ale také prostý výběr a uspořádání předmětů v naší bezprostřední blízkosti. Chceme tak přispět k poznání nedostatečně zmapovaného území výtvarné činnosti i vkusu prostého člověka,“ právě takto se skupina na Facebooku charakterizuje.

PSALI JSME: Joj v září s novými seriály, JOJ Plus s Vyvolenými a soutěží Česko Slovensko má talent

Čtvrtek přinese novinku Aleše Cibulky s názvem „Kolo plné hvězd„, talk-show a scénky z archivu budou hlavní náplní. Páteční večer patří premiéře závěrečné řady seriálu Vyprávěj (pořadové číslo 3), po skončení tandem 13. komnata a Všechnopárty. Sobota je vyhrazena zábavě, na září jsou naplánovány pořady Legendární historky, talk-show Trumfy Miroslava Donutila, Zázraky přírody a Všechno nejlepší. Neděle uzavírá ČT1 českou tvorbou (Čapkovy kapsy a kriminální příběhy). Programové plány pokračují ve formátech Otázky Václava Moravce i 168 hodin.

STÁHNĚTE SI: SCHÉMA ČT1 NA ZÁŘÍ 2011 V PDF

ct1_zariPředběžné programové schéma ČT1 na září 2011, zdroj informací: Media Master. Pro zvětšení klikněte myší.

V listopadu startuje Souboj seriálů s Terezou Kostkovou

Pětidílný projekt České televize s názvem „Souboj seriálů“ odstartuje 5. listopadu a vysílat se tak bude každou v sobotu ve 20:00. Diváci se v úvodním pořadu seznámí se šesti týmy a piloty na chystané seriály. Následující tři díly představí vždy dvojici soupeřů, z nichž jeden postoupí do finále. O vítězném pilotním seriálu se rozhodne v přímém přenosu. Natáčení vítězného seriálu proběhne v roce 2012.

AKTUÁLNĚ: Prima Cool bude na podzim experimentovat, Nova vsadí na osvědčené

Soutěžní týmy se podle anotace společnosti Media Master, která prodává reklamu v České televizi, budou skládat z režiséra, scénáristy a herců ve studiu. Štáb doplní odborná porota a hosté. Průvodkyní se stane Tereza Kostková a během večerů zhlédneme piloty o délce zhruba 20 minut, chybět nemá živá kapela a reportáže ze zákulisí natáčení. Cílovou skupinou mají být „hospodyně, přednostové, lidé s vysokými příjmy a vzděláním, ženy, lidé z menších měst„.

Dvojka chystá dokumenty, filmy i divadlo

Dopolední program zatím zůstává skrytý, podvečer a večer však prozrazuje, že ČT2 zachová jarní programovou strukturu. Pondělí pro historii nemění, úterý servíruje film a cyklus Inventura Febia. Středa se nese ve znamení divadla, čtvrtek přináší původní české dokumenty (mimo jiné i Český sen), příroda v pátek také nikoho nepřekvapí. Páteční dokumenty dlouhodobě generují nadprůměrné výsledky sledovanosti. Dokumenty zhlédnou diváci Dvojky rovněž o víkendu. Podle aktuálnosti zařadí Dvojka velké hudební události.

STÁHNĚTE SI: SCHÉMA ČT2 NA ZÁŘÍ 2011 V PDF

ct2_zariPředběžné programové schéma ČT2 na září 2011, zdroj informací: Media Master. Pro zvětšení klikněte myší.

ČT24 novinky nechystá, čeká na volbu nového ředitele

Karel Novák, šéfredaktor zpravodajství České televize, pro server Digizone.cz v rozhovoru prozradil, že novinky nechystají. Obměnou neprojdou ani Události, změna studia, formy či moderátorů není zatím na pořadu dne, ačkoli má jasnou představu o směřování relace: „Tohle souvisí s nástupem nového generálního ředitele České televize, protože Události jsou jedním z klíčových pořadů celé ČT. Pokud by mělo dojít ke změnám, třeba stopáže nebo vysílacího času, je to věc, kterou musí odsouhlasit nový generální ředitel a musí s ní být stoprocentně ztotožněn,“ uvedl Karel Novák v rozhovoru.

PŘEČTĚTE SI: Senát posvětil reklamu na ČT2 a ČT4

Z interaktivního pořadu Hyde Park oznámila odchod moderátorka Pavlína Kvapilová, z České televize ovšem neodchází. Na plný úvazek bude pracovat pro sekci Nová média pod vedením Milana Fridricha.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .