ČT využije letošní MS v hokeji k propagaci DVB-T2

Česká televize zahájila vlastní informační kampaň k přechodu na DVB-T2 ve formě krátkých spotů. První fáze kampaně by měla proběhnout společně s vysíláním Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v Bratislavě a Košicích.

Zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě

Zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě

Poznámka: Další informace a analýzy k informační kampani a přechodu na DVB-T2 jsme publikovali na webu TVKOMPAS.cz.

Nelehký úkol pro Českou televizi

Světový šampionát startuje už v pátek 10. května a český tým bude hrát své zápasy v Bratislavě. Česká televize chce využít tradičně výrazný zájem diváků o hokejové zápasy a přinést jim srozumitelnou kampaň, která v podání státu absentuje.

Infokampaň ČT už svým způsobem probíhá. Technická část na jejím webu je informačně bohatá a obsahuje i klíčové informace týkající se přechodu na DVB-T2. Pro běžného uživatele je však celá sekce moc odborná a nepřehledná. Kampaň ve vysílání může být jednodušší a úděrnější, byť krátké televizní spoty zřejmě nezodpoví většinu možných otázek.

Snaha České televize o vlastní informační kampaň se cení, jen je otázkou, zda už není tak trochu pozdě. Kromě základních otázek bude totiž potřeba divákům vysvětlit i některé další specifika českého DVB-T2.

Průměrní konzumenti nerozlišují mezi DVB-T2/MPEG-4 a DVB-T2/HEVC. Od nové platformy očekávají především vyšší kvalitu obrazu a zvuku a nevědí, že HD vysílání nejžádanějších komerčních televizí není a nebude dostupné zadarmo. Další mají problém s (ne)funkčností společné antény a neuvědomují si, že rekonstrukce STA je nutné plánovat několik měsíců dopředu a že tyto náklady rozhodně nebude proplácet stát.

Česká televize má tedy před sebou skutečně náročný úkol.

Doporučené texty k DVB-T2:

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. JiriSedivy

  A jak vy víte, že nebude HD zadarmo i v DVBT?? Prima už ohlásila že bude v T2 ve skoro HD (diváci by obrazovkou do 80cm rozdíl mezi FHD a HD ani nepoznají), ČT bude ve FHD a Barrandov ze Seznamem taky v skoro HD. Myslím si, že i joj family zvolí HD. Krom Novy budou v HD všechny nejsledovanější stanice. To je myslím že úspěch když si vezmeme jak to u nás vypadalo ještě před několika měsíci. a upřímně, kdoví jestli se nerozmyslí i Nova. Třeba s hlavním kanálem.

  1. juko

   Pane Šedivý, a jak Vy víte, že Prima URČITĚ bude v T2 zadarmo ve „skoro HD“? Prima to nikdy nepotvrdila, naopak tuto informaci poměrně jednoznačně odmítla, přičemž záměrně nezmínila, v jakém rozlišení bude za dva roky vysílat v T2.

   Tudíž může vysílat v 960×540 nebo 1280×720, ale pochybuji, že bude bezplatně vysílat ve 1440×1080. To by neměla důvod si hrát na schovávanou a jednoznačně by se k tomu přihlásila.

   Doporučuji texty:
   http://www.radiotv.cz/p_tv/prima-odmita-volne-hd-vysilani-v-dvb-t2-prinasime-stanovisko/
   https://www.tvkompas.cz/nazor-na-bezplatne-hd-zapomente-prima-jen-slovickari/

  1. juko

   Ja jen říkám, že informace v dokumentech ČRA nemusí být správné, tudiž nelze tyto informace vydávat za fakta. Prima je jednoznačně odmítla a neuvedla rozlišení, v jakém bude vysílat, pouze uvedla, že půjde o SD+. Co si máme pod tím představit, ale pani mluvčí nekonkretizovala. Na předmětně tiskovce ČRA jsem byl osobně a ani na opakované dotazy mi zástupci ČRA nechtěli konkrétně odpovědět.
   Když už jde o tak zásadní informaci jako je volné vysílání ve Full HD 4:3, tak bych očekával i účast zástupců Primy a jejich jednoznačnou podporu tomuto kroku.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .