ČT v nejbližších dnech ukončí DVB-T vysílání v Ústeckém kraji

Česká televize pokračuje v procesu vypínání vysílačů svého veřejnoprávního multiplexu 1, který vysílá v původním standardu DVB-T. Diváci v Ústeckém kraji se musí počítat s definitivním přechodem na terestrický standard v DVB-T2.

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 zhruba jednu minutu před půlnocí ukončí ČT provoz multiplexu 1 na vysílačích Ústí nad LabemBuková hora a ChomutovJedlová hora. V průběhu následujícího dne dojde k zahájení finální vysílací sítě DVB-T2 na obou vysílačích a v dalších lokalitách, které doplňují pokrytí veřejnoprávního multiplexu v Ústeckém kraji.

Další důležité datum pro diváky a koncesionáře veřejnoprávní televize nastane v úterý 4. února. Tento den je sice výročím zahájení vysílání TV Nova, u diváků České televize však bude představovat termín vypnutí veřejnoprávního vysílání DVB-T v Plzeňském kraji na vysílačích PlzeňKrašov a DomažliceVraní vrch a na dalších dokrývačích. Následně 12. února přijde na řadu i vypnutí vysílání veřejnoprávního multiplexu 1 v Karlovarském kraji a přepnutí na finální síť DVB-T2.

Pod označením multiplex 1 se rozumí vysílání veřejnoprávních programů České televize a Českého rozhlasu ve standardu DVB-T. Tento multiplex bude pokračovat v provozu v normě DVB-T2 už pod označením „multiplex 21“. Přechod na DVB-T2 přinese divákům České televize možnost sledovat její programy na anténě ve Full HD rozlišení.

Komerční televize budou případné HD vysílání přes anténu řešit individuálně. Zástupci Novy opakovaně zdůraznili – i v rámci informačních spotů ve vysílání – že Full HD rozlišení programů skupiny Nova lze sledovat pouze v placených platformách. Prima se ohledně případného HD vysílání přes anténu zatím jednoznačně nevyjádřila, budeme si tedy muset počkat na další vývoj.

Přechod na DVB-T2? TV Nova preferuje jiné varianty

Nova se rozhodla netradičně vstoupit do probíhající informační kampaně k přechodu na DVB-T2. Před dvěma týdny zařadila do svého vysílání informační spot, kde diváky vybízí, aby přešli na kabelový, satelitní nebo IPTV příjem.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .