ČT sport hlásí rekordy už tři dny po začátku hokejového šampionátu

V pátek i v sobotu dosáhla Česká televize 45-procentního podílu na trhu. Mistrovství světa v ledním hokeji už od druhého dne láme rekordy ve sledovanosti ČT sport, informuje tisková mluvčí instituce Alžběta Plívová.

Reprofoto ČT sport

Reprofoto ČT sport

Nejvíc zaujal sobotní souboj s Lotyšskem

Doposud nejsledovanějším utkáním šampionátu byl zápas mezi Českem a Lotyšskem. Už v tuto chvíli překonal ve sledovanosti všechny zápasy z minulého mistrovství světa v běloruském Minsku, v nejexponovanější chvíli si jej totiž nenechalo ujít bezmála 2,5 milionu diváků při podílu na publiku dosahujícím 65 %,“ uvedla Plívová.

Během sobotního utkání padl dokonce historický rekord ve sledovanosti sportovního kanálu České televize v takzvaném ptime-time, hlavním vysílacím čase. Ten doposud drželo hokejové utkání Česko-Slovensko z olympiády v Soči s podílem 30,8 %. Tentokrát se podíl na publiku vyšplhal až na 31,68 %.

Rekordní zřejmě bude i dnešní utkání s Kanadou

Dalším tahákem sledovanosti by měl být dnešní večerní souboj české reprezentace s Kanadou. Výběr Javorových listů má v seniorském výběru k dispozici hráče jedné z nejtalentovanějších generací poslední doby.

Hokejové Mistrovství světa IIHF je druhým domácím šampionátem v historii samostatné České republiky. Díky novému systému skupin, který se používá od roku 2012, může významně stoupnout i počet utkání, které televize odvysílá. Každý tým odehraje v základní části turnaje až sedm utkání ve srovnání se šesti zápasy do roku 2011.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .