ČT přinese na podzim novou grafiku, Vyprávěj, StarDance, nebo Na stojáka

ct-dvorakJako třetí z velkých televizních skupin dnes představila své podzimní programové plány Česká televize. Nechybí v nich osvědčené jistoty jako Bakaláři, Vyprávěj, nebo StarDance. Objeví se i novinky jako talk show Na forbíně Tomáše Matonohy. Na veřejnoprávní obrazovky se přestěhuje legendární Na stojáka.

Seriálová klasika a publicistický příklon k Nově

Začátek září bude na veřejnoprávní obrazovce ve znamení nasazování seriálových novinek i pokračování osvědčeného. Počínaje sedmým zářím se tak vrhne na diváky další řada seriálu Vyprávěj, která je situována do konce osmdesátých let. Do podobného období nás zavede i poslední, čtvrtá řada Zdivočelé země. Od pátého září potom ČT nasadí seriálovou novinku Ententýky, která, byť tomu název moc neodpovídá, hodlá cílit na široké spektrum diváků, pubertální mládež nevyjímaje.

V některých ohledech, zejména v publicistice ale jako by se Česká televize začínala pomalu měnit v Novu číslo dvě. Například publicistické novinky přivedou zpět na obrazovku dvě původně novácké tváře, v některých případech i novácké formáty. Typickou ukázkou tohoto trendu je třeba pořad Tísňová linka. Ten bude moderovat Mirek Vaňura, který právě na Nově, připravoval formátově podobný pořad 112, v ohrožení života.
Druhým navrátilcem bude do rozhlasu uprchnuvší Stanislav Motl, jehož cyklus Stopy, fakta, tajemství se po rozhlasové, dočká i televizní podoby.

>> Přečtěte si o podzimních programových novinkách TV Nova

Česká televize v publicistice ale naváže i na již existující formáty. Pokračovat tak bude Toulavá kamera, která tentokrát zavítá na sousední Slovensko. Na magazín Fenomén, naváže pořad Rub a Líc, který se opět bude věnovat fenoménům naší doby.

ct-logo

StarDance, Na stojáka a nová grafika

V oblasti zábavy se na podzim dočkáme pokračování licencované StarDance, očekávaný přesun z HBO na veřejnoprávní obrazovku zažije legendární pořad Na stojáka. Příznivci jevištních show se mohou těšit i Na forbíně Tomaše Matonohy. Pojde o sestřih toho nejlepšího z této divadelní talk show.

Česká televize nabídne i v oblasti zábavy novinku z vlastní dílny, soutěžní pořad Můžeme dál?. Ten by měl být specifický tím, že moderátoři přijdou za soutěžícím domů, nikoli soutěžící do studia. Lze tedy předpokládat, že půjde o jakousi kombinaci soutěže a reality show.
Stín zrušení, který se vznášel nad soutěžním Taxíkem, by podle dnes zveřejněných informací neměl být aktuální. Taxík se prý na obrazovky vrátí, není ovšem jasné kdy přesně.

>> Podzimní plány nedávno představila i Prima

Podzim by měl přinést ale i novinky v oblasti grafiky. Česká televize totiž začne používat novou verzi loga a s tím bude souviset podle generálního ředitele Petra Dvořáka i řada nových grafických prvků. Nová grafika se na obrazovkách objeví od prvního října.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .