ČT představila vánoční program, letos tři pohádky, v jedné si zahraje i zpěvačka Celeste Buckingham

Česká televize pokračuje v tradici započaté před více než dvaceti lety a na Štědrý večer nabídne divákům opět zcela novou pohádku. Premiérové pohádky odvysílá i v dalších vánočních dnech.

Záběr z nové česko-slovenské pohádky Láska na vlásku, v hlavní roli zpěvačka Celeste Buckingham, foto: presskit České televize

Záběr z nové česko-slovenské pohádky Láska na vlásku, v hlavní roli zpěvačka Celeste Buckingham, foto: presskit České televize

Vánoční program bude mít 17 dní

Tradice štědrovečerní pohádky je v Česku nesmírně silná. A to jak na straně očekávání diváků, kteří ji už právem vnímají jako součást svých vánočních zvyků, tak na straně tvůrců, kteří se s takto specifickým očekáváním musejí vypořádat,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Tři pohádky mají společné nejenom jejich první televizní uvedení, ale rovněž to, že si v nich role pohádkových princezen herečky zahrály vůbec poprvé ve své kariéře. Na Štědrý večer tak Česká televize odvysílá pohádku Princezna a písař, ve které Monika Timková jako princezna a Matouš Ruml coby královský písař musí společně najít pravého viníka jedné loupeže a napravit dávnou křivdu. O den později, na první svátek vánoční, se pak role tak trochu netradiční princezny Lidunky v tak trochu netradiční pohádce Kdyby byly ryby režiséra Jana Prušinovského zhostí Jenovéfa Boková.

Celeste Buckingham v nové česko-slovenské pohádce s Tomášem Hanákem

O posledním vánočním svátku se následně v roli princezny divákům představí zpěvačka Celeste Buckingham, a to v česko-slovenské pohádce Láska na vlásku, jež vypráví o velké záměně, která vede k nečekaným zápletkám i novým láskám. Krále v ní pod režií Márii Čengel Solčanské hraje Tomáš Hanák.

Vedle tří premiér si budou moci diváci vybírat z padesáti dalších oblíbených pohádek, které Česká televize v sedmnáct dní trvajícím speciálním vánočním programu odvysílá. Těšit se mohou i na historicky nejsledovanějšího Anděla Páně, Šťastného smolaře, Peklo s princeznou, Dvanáct měsíčků, Tři životy a řadu tradičních příběhů, jako je Princezna se zlatou hvězdou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .