ČT má schválený ekonomický výhled, registruje značku ČT Juni

ct-logo-screenGenerální ředitel České televize Petr Dvořák ve středu přednesl Radě České televize, kontrolnímu orgánu veřejnoprávní instituce, plány na další rozvoj České televize včetně ekonomického výhledu do roku 2017. Vyrovnaný rozpočet plánuje ředitel ČT až v roce 2017, úspory se dotknou režií a osobních nákladů či bonusů. Současně Petr Dvořák oznámil postupný odsun dětských pořadů na ČT3. ČT si minulý týden registrovala ochrannou známku „ČT Juni“, vázat se může právě k novému kanálu.

Vyrovnaný rozpočet až v roce 2017

Kontrolní orgán České televize schválil ekonomický výhled na léta 2012-2017. Pro letošní rok bude ČT hospodařit s rozpočtem 6,97 miliardy, přičemž 460 milionů bylo čerpáno z rezerv. Vyrovnaného rozpočtu má médium veřejné služby dosáhnout až v roce 2017, Petr Dvořák to připustil na středečním zasedání Rady České televize. Úspor chce dosáhnout snížením počtu pracovníků, zúženy budou osobní náklady a bonusy (a to až o 14%), o 5% klesnou režie. V roce 2017 chce vedení ČT dosáhnout souhrnného podílu na trhu v rozmezí 27-32%.

ČT1 a ČT2 se oprostí od dětských formátů, dojde k profilaci

Petr Dvořák seznámil Radu ČT s programovými plány. ČT1 se vyprofiluje na rodinný kanál se zaměřením na seriály a zábavné formáty. Letos na podzim chce vedení posunout začátek hlavního vysílacího času už mezi 17. a 19. hodinu, na prvním programu dojde k výraznému omezení pořadů starších 10 let. ČT2 bude „uměleckou“ stanicí a „plnohodnotnou alternativou vůči ČT1 a komerčním televizím“, druhý program vyhradí větší prostor vzdělávání a menšinám. Obě stanice budou se startem ČT3 očištěny od dětských formátů. ČT24 vidí Petr Dvořák jako „aktuální a důvěryhodnou“ stanici, u níž chce posílit zejména zahraniční informace, dokonce uvažuje o zřízení pobočky v zahraničí se dvěma reportéry. Zpravodajství se má dočkat větší regionalizace.

ČT4 Sport charakterizoval jako „atraktivní sportovní“ program. „Koncepční dětská“ stanice ČT3 bude možná spuštěna ještě koncem letošního roku, generální ředitel ovšem nechce její start uspěchat a uvažuje o odložení startu na pozdější termín, aby byla stanice „lépe připravena pro diváka“. V této souvislosti si ČT nechala na Úřadu průmyslového vlastnictví patentovat ochrannou známku „ČT Juni“, registrovány má také dvě internetové domény – www.ctjuni.cz a www.ctjunior.cz, jež ale zatím přesměrovávají na domovskou stránku České televize.

Česká televize na podzim plánuje jednu z největší formátových změn, první a druhý program projdou výraznější profilací a dostanou novou grafiku včetně nového korporátního loga, jež začne stanice plně využívat právě od 1. září letošního roku. Tisková konference se koná ve čtvrtek 9. srpna od 11:00. Podrobnosti přineseme.

ceskatelevize

Zákazníci Skylinku a CS Linku budou mít ČT bez poplatků

Někteří diváci České televize, kteří ji sledují prostřednictvím satelitu, nebudou muset platit měsíční servisní poplatek 29 Kč. Ten si od září začnou účtovat platformy Skylink a CS Link (provozuje M7 Group). Nelibé poznámky zákazníků kontrují tím, že musí kompenzovat neustále se zvyšující náklady.

Petr Dvořák oznámil dohodu mezi Českou televizí a M7 Group. Divákům budou vydány speciální karty, na nich ale půjdou pouze kanály ČT. Ostatní programy budou dostupné jen po zaplacení servisního poplatku. Nabízí se otázka, kolik zákazníků tuto možnost využije. K dohodě mezi Českou televizí a společností M7 Group došlo proto, že diváci České televize již platí koncesionářské poplatky a veřejnoprávní stanice je nechce nutit k úhradě dalších finančních prostředků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .