CS Link: Gital nově nabízí Minimax, Markízu a Trojku

radiotv-archiv19Společnost Gital, která jako jedna ze dvou firem poskytuje přístupové karty k satelitní platformě CS Link, v uplynulých dnech obohatila svoji programovou nabídku. V jejím portfoliu se nově objevily tři stanice, jiná – CS Link TV ukončila svoje vysílání a byla tudíž vyřazena. Minimax je nyní dostupný v rámci balíčku Géčko, Markíza a STV Trojka obohatí tarif Standard SK.

Zejména dětské diváky potěší jedna ze změn, ke které došlo v programové nabídce společnosti Gital. V balíku programů, které lze prostřednictvím jejích karet sledovat v rámci platformy CS Link, se nově objevil kanál Minimax, vysílající pořady pro nejmenší diváky. Nahradil tak volnou pozici po stanici CS Link TV, která ukončila své satelitní vysílání a nyní pokračuje pouze formou internetové televize. Minimax je příjímán z družice Astra 1E (23,5 stupně východně, kmitočet 11,992 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC ¾). Animované příběhy jsou vysílány čtrnáct hodin denně, první z nich začíná v šest ráno, poslední končí těsně před osmou večerní. Paradoxně na stejné frekvenci, ale naštěstí na oddělené kanálové pozici střídají v noci animované postavičky vnadné dívky z kanálu Leo TV.

Minimax bude u Gitalu vysílán v rámci placeného balíčku Géčko. „Vzhledem k podmínkám provozovatele programu nebude možné tento kanál objednat samostatně,“ vysvětluje na svých stránkách distributorská společnost. Za dvousetkorunový měsíční poplatek paket Géčko dále přináší stanice CS Film, CS mini, Galaxie sport, Eurosport, Spektrum, DoQ, XXX xtreme, Leo Tv, Sport 5 a Film+. V rámci úvodní promoakce je Minimax dostupný do konce srpna nejen pro předplatitele balíčku Géčko, ale i pro ty, kteří mají aktivován některý z tarifů ČT, Základ či Standard.

Významného obohacení se dostalo i balíčku Standard SK, který je v nabídce Gitalu pro slovenský trh. „Uzavřeli jsme smlouvu s provozovatelem programu TV Markíza a dodatek ke stávající smlouvě se Slovenskou televizí. Obě dohody umožňují zpřístupnit programy Markíza a STV Trojka na dekódovacích kartách společnosti Gital,“ uvádí firma na svých webových stránkách. Připojení zmíněných kanálů zajistila společnost Towercom, provozovatel slovenské satelitní služby Skylink.

Nejsilnější slovenská komerční stanice TV Markíza a nový sportovní kanál Slovenské televize Trojka jsou k dipozici všem předplatitelům karet Gital s tarifem Standard SK. Ty jsou registrovány pouze pro použití na území Slovenské republiky. Důvodem omezení je ochrana autorských práv vysílaných pořadů. Zmíněný tarif obsahuje ještě stanice ČT1, ČT2, STV 1 a STV 2. TV Markíza vysílá na Astře 3A (23,5 stupně východně, kmitočet 12,565 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 2/3), Trojka potom na Astře 1E (23,5 stupně východně, kmitočet 10,803 GHz, polarizace horizontální, SR 22000, FEC 5/6).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .