CS Film láká na programové novinky, jeden blok věnuje i projektu KINOSVĚT

Filmový kanál podnikatele Leoše Pohla a jeho Československé filmové společnosti přichází s několika programovými novinkami pro letošní podzim. Jeden z bloků bude poutat i na program sesterské televize KINOSVĚT.

kino-svet-651

Večer náročného diváka, Premiéry z archivu a další nové bloky

Úterní „To nejlepší z KINOSVĚT TV“ a „Večer náročného diváka“, středeční „Premiéry z archivu“ a nedělní „Film o šesté“, to jsou hlavní novinky v programovém schématu televize českých a slovenských filmů CS film. Dramaturgie navíc počítá i s blokem Den s…, který vyobrazuje předního českého herce nebo herečkou. Nedávno byl v rámci tohoto bloku odvysílán Den s Lídou Baarovou. Na podzim půjde například o Den s Josefem Hlinomazem a později s Jindřichem Plachtou. Součástí Dne bude vždy malé filmové překvapení.

Chceme, aby si v našem programu našel divák ještě lépe své pevné body,“ komentuje příčinu změn Jan Jurka, programový ředitel CS film TV.

CS Film přichází s dokumenty díky sesterské stanici KINOSVĚT

Blok To nejlepší z KINOSVĚT TV nabídne CS film každé úterý od 18.00 hod. Půjde o dokumenty z vysílání nové celoplošné televizní stanice věnované dokumentárním a hraným filmům. Avšak na rozdíl od vysílání KINOSVĚT TV pouze o takové, které vznikly rukou, nebo za spoluúčasti českých a slovenských tvůrců. Tyto dokumenty budou na CS filmu uváděny v předpremiéře.

Úterní čas od 20:00 hod je nově „Večerem náročného diváka“. Bude uvádět výběr ze zlatého fondu české a slovenské, případně společné kinematografie. Stačí připomenout jména jako Evald Schorm, Ivan Passer, Věra Chytilová, František Vláčil, Karel Kachyňa či Jan Němec a filmy Markéta Lazarová, Šašek a královna, Zlatá reneta, O slavnosti a hostech, Intimní osvětlení, Farářův konec a další.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,