CS Film chystá Den se Švejkem, podívejte se na upoutávku

svejk-hrusinsky-651

Filmový kanál CS film nabídne 24. listopadu svým divákům Den s dobrým vojákem Švejkem a s jeho autorem Jaroslavem Haškem. Odvysílá celkem osm známých i méně známých snímků: Osudy dobrého vojáka Švejka, Švejk bourá Německo, Dobrý voják Švejk, Poslušně hlásím, Podoby Josefa Švejka, Haškovy povídky ze starého mocnářství, Vzorný kinematograf Haška Jaroslava a Vážná tvář smíchu.

K tomu nabídne unikátní, ale pozapomenutou filmovou perlu natočenou podle Haškovy povídky: Dobrodružství s nahým klukem. Josefu Švejkovi a Jaroslavu Haškovi bude v ten den věnováno i speciální vydání Filmových novin vysílaných v 17.30 a 23.45 hod.

Den se Švejkem připomíná nejen 130 let od narození Jaroslava Haška, nejpřekládanějšího českého spisovatele, ale především nabídne různé, divácky více než vděčné, filmové podoby jeho hlavního hrdiny Josefa Švejka, včetně téměř neznámého snímku z II. světové války Švejk bourá Německo. Vedle toho ukáže to nejlepší, co bylo z Haškova díla zfilmováno, mezi jiným Dobrodružství s nahým klukem, až geniální absurdní grotesku,“ říká k programovým specialitám Jan Jurka, jednatel společnosti, která provozuje filmový kanál CS Film.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: