Comedy Central míří na Slovensko a do Rumunska se svou maďarskou mutací

Komediální kanál z portfolia provozovatele hudebních stanic MTV míří se svou maďarskou mutací na Slovensko a do Rumunska. První program značky Comedy Central požádal o územní rozšíření své české licence.

comedy-central-651

Hlavní kanál Comedy Central na českém trhu nepůsobí

Kanál Comedy Central Hungary podobně jako řada jiných kabelových a satelitních programů vysílá do zemí Evropské unie na základě české licence. Na českém trhu ale přímo nepůsobí, diváci zde mají pouze k dispozici program Comedy Central Extra u vybraných kabelových operátorů.

Nyní by ale společnost MTV Networks mohla dostat tento svůj program do dalších dvou zemí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila její žádost o územní rozšíření, jež zahrnuje Rumunsko a Slovensko. Mělo by jít přímo o maďarskou mutaci této stanice.

Lokalizace prostřednictvím volitelných titulků?

Není ale jasné, zda bude program lokalizovaný do maďarštiny i pro slovenské diváky nebo zda dojde k částečné lokalizaci například formou volitelných českých/slovenských a rumunských titulků. Podobná částková lokalizace je k dispozici právě u druhého programu této značky CC Extra.

Kanál Comedy Central patří nadnárodní skupině Viacom, licenci pro vysílání v rámci střední Evropy drží česká společnost MTV Networks, s.r.o.. Česká regulační rada už obeslala své partnerské instituce v Rumunsku a na Slovensku a informovala je o oprávnění této stanice působit na dalších dvou trzích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: