Česká verze populárního sitcomu Kancl odstartuje v pondělí 1. prosince

Česká televize bude od 1. prosince vysílat českou verzi kultovního britského seriálu scenáristů Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta The Office. Předělaný a lokalizovaný Kancl natočil režisér Milan Šteindler v brněnském studiu ČT.

kancl-651-3

Uvedeno bude šest dílů

Šest dílů fiktivního dokumentu z kancelářského života ve firmě Papír a Print uvidí diváci vždy v pondělí a ve středu večer na ČT1 od 20.55. Hlavní role nesnesitelného šéfa se zhostil Václav Kopta.

Brněnská pobočka velkoobchodu s papírem, kde se děj seriálu odehrává, řídí vedoucí Marek Chvála, neškodně sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem.

Anotace jednotlivých dílů Kanclu

Redukce
I hrozbu snižování stavů můžete zvládnout s grácií – alespoň, pokud jste ten nejlepší šéf na světě! Přijměte pozvání na obyčejný pracovní den v kanclu Marka Chvály (Václav Kopta), který je dle svých slov v první řadě kamarádem, pak bavičem, až pak super šéfem. Absolvujte bezplatný kurz manažerských dovedností a naučte se rozlousknout jakoukoliv záhadu zamčeného pokoje. Markova loď se možná potápí, ale s týmem věrných námořníků Jáchymem (Radim Novák), Tomášem (Michal Dalecký) a Annou (Sára Venclovská) bude legrace až do spuštění posledního záchranného člunu. První díl adaptace kultovního britského seriálu The Office pod taktovkou režiséra Milana Šteindlera je toho důkazem.

Připouštění
Propouštět se nebude a to je slovo Boží! Kromě toho musí Chvála (Václav Kopta) řešit mnohem důležitější věci. Kanclem otřásá skandální záhada: kdo rozesílá sexistické vtípky na účet super šéfa? Vyšetřování se ujme městský policista v záloze Jáchym (Radim Novák) a jeho drsné výslechy nenechají nikoho klidným. Podaří se mu ve své nově zřízené vyšetřovací místnosti odhalit pachatele?

Vědomosti světu vládnou
Jak poznáte, že někdo v kanclu slaví narozeniny? Tak, že jej čekají překvapení od rozbřesku do soumraku. Ani Tomáš (Michal Dalecký) na své třicátiny jen tak nezapomene. A nebude to jediná významná událost ve firmě Papír a Print. Sedmý výroční vědomostní kvíz rozpoutá v kanclu celodenní bitvu. Kdo nakonec získá vysněný pohár? Kulhaví hřebci nebo Cecky? A jak to souvisí s botami?

Lišky a slepice
Chválův tým pod vedením Milana Šteindlera tentokrát připravil lahůdku pro matematické fajnšmekry. Jedině týmovou prací se totiž dá dospět k opravdovým výsledkům. A ty brněnská pobočka firmy Papír a Print nesporně má. Vyřeší i zapeklitý problém z farmářského prostředí? Nenechte si ujít školení péče o zákazníky a možná trochu nečekaně odhalte i skrytý Chválův (Václav Kopta) hudební talent! Kancelářský život ale není jenom o byznysu – rozejde se Anna (Sára Venclovská) s Liborem (Dušan Vitázek) těsně před svatbou? A najde si nového chlapa?

Baltik
Jaký je nejlepší tah zkušeného manažera, když mu z ústředí hrozí propouštěním? Přijmout asistentku! Chvála (Václav Kopta) jako jeden z mála šéfů tento geniální tah, který umí zamotat celou šachovou partii, dobře zná. Vždyť nikdo přeci nemůže stoprocentně vědět, jestli nabírání nových zaměstnanců z dlouhodobého hlediska nepovede ke snižování nákladů! A pokud pokulháváte ve znalosti interdisciplinárního oboru Bezpečnost a zdraví při práci, Jáchym (Radim Novák) si pro vás připravil školení plné praktických ukázek. Vysoce edukativní pátý díl Kanclu režiséra Milana Šteindlera nabídne taky metodickou příručku pro začínající muže-lovce.

Vysoký tlak
Jak to dopadne s brněnskou pobočkou firmy Papír a Print? Spolkne ji ostravská konkurence nebo se naopak bude ostravský gang stěhovat do Brna? Vezme si Anna (Sára Venclovská) Libora (Dušan Vitázek) nebo skončí s Tomášem (Michal Dalecký)? Jakou vysokou školu nakonec Tomáš vymění za zářnou budoucnost u papírenského gigantu? A obětuje se Chvála (Václav Kopta) pro své lidi?

Zdroj: Tiskové materiály České televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .