Česká televize zpříjemní svým nejmenším divákům čekání na Ježíška

Česká televize vytvořila hru k pohádce Anděl Páně 2. Děti ji najdou v novém webovém Adventním kalendáři, který se spustí v pátek 1. prosince. Až do Štědrého dne se v něm každý den otevře jedno okénko s překvapením.

Ukázka webového adventního kalendáře České televize

Ukázka webového adventního kalendáře České televize

Průvodci kalendáře se pro letošní rok staly postavy ze štědrovečerní pohádky Anděl Páně 2 – čert Uriáš a anděl Petronel.

Kouzlo našeho kalendáře tkví v tom, že se může hýbat, mluvit, hrát a především v něm, na rozdíl od kalendáře papírového, překvapení a radosti s blížícím se Štědrým dnem přibývají. K rozbaleným překvapením se navíc děti mohou libovolně vracet,“ přibližuje kreativní producentka a manažerka vývoje Štěpánka Sunková.

Děti si v kalendáři vyzkouší znalosti historie a vánočních tradic, vyrobí si podle něj adventní ovečku v barvách Déčka nebo si zahrají nové hry k premiérovým pohádkám Nejlepší přítel i Anděl Páně 2.

Mezi již tradiční součásti adventního kalendáře patří přehrávač vánočních písniček a koled, tradičník s informacemi o vánočních zvycích a galerie obrazů, kde se děti mohou seznámit s díly světových umělců. Nově letos nabídne skládání virtuálního betlému, vánoční AZ-kvíz nebo zábavné sjíždění sjezdovky se Špunty z letní soutěže.

Grafiku kalendáře vytvořila výtvarnice Lucie Lomová, která se této role ujala již popáté. Letos rozpracovala motivy divácky nejúspěšnějšího filmu roku 2016 a zároveň nadcházející štědrovečerní pohádky České televize Anděl Páně 2, ke které vznikla i nová hra „Jablko padání“.

Česká televize připravuje svůj Adventní kalendář pravidelně již od roku 2011. Každoročně si jej prohlédne na milion uživatelů. Na stránce www.decko.cz/advent se ten letošní otevře 1. prosince. Přístupný bude až do 31. ledna 2018, soutěžit o ceny mohou děti do Tří králů, tedy do 6. ledna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .