Česká televize zahajuje šedesátou hokejovou sezonu na obrazovkách

V pátek startuje nová sezona hokejové Tipsport extraligy a Česká televize už tradičně informuje o porci svých přenosů. Letos by mělo jít o šedesátou sezonu v pořadí na obrazovkách.

ct-sport-studio-651

Hokejovou ligu jsme vysílali nepřetržitě již devětapadesát sezon, což vychází na sedmnáct set čtyřicet televizních utkání. Po loni odvysílaném padesátém mistrovství světa v ledním hokeji tedy nyní vyhlašujeme další milník v naší televizní historii. Na programu ČT sport rozehrajeme šedesátou sezonu ligového hokeje, což je evropský unikát,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Vůbec první televizní utkání hokejové ligy mohli diváci zhlédnout 6. února 1957. Odehrálo se na pražské Štvanici mezi hráči Sparty a Plzně s výsledkem 1-2 a konalo se dva roky po historicky prvním přímém přenosu hokeje, kterým byl zápas Praha-Leksand z 11. února 1955, jejž vysílala Československá televize na tehdy jediném dostupném programu. V první hokejové sezoně, 1956­1957, mohli diváci sledovat dvě vybraná utkání – pochopitelně za celou sezonu.

Když se přenuseme o více než půl století do současnosti, nyní už je standard minimálně v jednom utkání v průběhu každého kola. Divák má pochopitelně možnost shlédnout i další utkání na internetu, přičemž ČT se ve vysílání hokejového magazínu živě spojí s každým stadionem.

Dosavadní rekord v počtu odvysílaných televizních utkání padl v sezoně 2010-2011, kdy program ČT sport nabídl divákům pětadevadesát duelů. V letošní sezoně čekají na diváky opět přímé přenosy vybraných utkání kola, které odstartuje páteční zápas Třince s Chomutovem.

Pořad Buly hokej živě pak nabídne vstupy a záběry z dalších, souběžně hraných zápasů. „Novinky pro nadcházející sezonu v televizi se týkají hlavně nových grafických prvků, které jsme nastartovali při mistrovství světa v Praze a Ostravě,“ dodává šéfkomentátor redakce sportu Robert Záruba.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: