Česká televize začne vydávat satelitní karty pro bezplatný příjem svých programů

ct1_ct24_penizeDiváci satelitních platforem CS Link a Skylink, jež mají zájem pouze o příjem programů České televize, nebudou muset hradit servisní poplatek, který letos v létě zavedl majitel obou původně neplacených platforem, společnost M77 Group. ČT ve spolupráci s tímto operátorem vydá speciální sadu satelitních karet, které zpřístupní pouze programy veřejné služby.

Na dnešním zasedání Rady ČT potvrdil generální ředitel Petr Dvořák. Nové karty ČT zpřístupní divákům pouze programy veřejnoprávní televize, programová nabídka CS Linku a Skylinku na nich dostupná nebude. „Diváci už platí koncesionářské poplatky, není tedy důvod, aby platili dvakrát,“ řekl Dvořák.

Česká televize byla jedním z mála subjektů, které daly veřejně najevo svůj nesouhlas, nebo překvapení ze zavedení servisního poplatku  u platforem Skylink a CS Link. Ty byly původně koncipovány jako „bezplatné“, jelikož za pořizovací poplatek umožňovaly příjem základních českých a slovenských programů bez dalších poplatků. Diváci si pak mohli dobrovolně připlatit za další programy různých žánrů.

Nový majitel obou platforem ale letos přistoupil k zavedení tzv. servisního poplatku, kterým zpoplatnil i základní nabídku programů.  To vyvolalo vlnu kritiky. Komerční televizní stanice, které si samy platí kapacitu na satelitu ale tento krok nijak nekomentovaly, ačkoliv by mělo být v jejich zájmu, aby se diváci k základním programům dostali zdarma. Jedinou výjimkou byla Česká televize, která měla se servisním poplatkem od začátku problém. Řešení se našlo právě v tom, že ČT vydá speciální sadu karet bez poplatku.

ct1
ct2
ct4

Za příjem programu České televize ze satelitu nebudou muset diváci platit dvakrát.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .