Česká televize vyšle do Eurovize Martu Jandovou s Noidem Bártou

Česká televize se zapojí do letošního hudebního klání Eurovision Song Contest s pěveckou dvojicí Marta Jandová a Václav Noid Bárta. Oba společně předvedou cizojazyčný duet Hope Never Dies. Vybrala je odborná porota.

Zdroj foto: Česká televize

Zdroj foto: Česká televize

V minulosti vybírali hudebníky diváci

V minulosti se kapely nebo interpreti pro Eurovizi vybírali v národním kole díky hlasování diváků. Nyní ČT zvolila model odborné poroty, která hledala vhodné adepty v ČR i na Slovensku. V té zasedli například hudební publicista a novinář Honza Dědek, hledač talentů Martin Červinka, redaktorka Českého rozhlasu Jitka Benešová a hudebník Michael Kocáb.

„Domácí hudebníky jsme procházeli prakticky jednoho za druhým a dospěli jsme k tomu, že u podobné soutěže evropské publikum neřeší, jak je kdo u nás populární, ale jak je charismatický a jak zpívá. A těch lidí, za které by člověk dal ruku do ohně, tu není mnoho. V této soutěži má každý jenom jednu jedinou příležitost a ta trvá tři minuty,“ říká k výběru producent Ondřej Soukup.

V porotě zasedlo několik respektovaných jmen

Odborníci však vybírali nejen interprety, ale i skladbu, se kterou ve Vídni vystoupí. Osloveni pro to byli autoři z Česka i ze Slovenska. „Skladby, mezi kterými se rozhodovalo, byly podle mého názoru velmi vyrovnané. Nicméně Hope Never Dies, kterou jsme nakonec vybrali, byla i můj kandidát. Má hodně zvláštní a pěkný refrén, navíc je tam hezká a hodně překvapivá modulace. A když jsem ji slyšel, říkal jsem si, že když tohle udělají dobře, tak to zapůsobí,“ popisuje další ze členů poroty Michael Kocáb.

Šestnáct let jsem žila v Německu, kde se na Eurosong koukají všichni, včetně nejdrsnějších rockerů, kteří si k televizi koupí basu piv. Je to pro ně velký večer, nejspíš i proto, že tuto soutěž dvakrát vyhráli. Pro mě to tím pádem bude dvojnásob zajímavé, protože vím, že se na to spousta mých kamarádů v Německu bude dívat,“ říká Marta Jandová.

Její pěvecký partner pro účely letošní soutěže Václav Noid Bárta dodal: „Mám z toho obrovskou radost, je to pro mě čest. Budeme se společně s Martou snažit, abychom neudělali Česku ostudu. Eurosong je dobrá soutěž, jen u nás ještě není tak zakořeněná, ale od kamarádů, kteří žijí v zahraničí, vím, že ji tam strašně prožívají, je to pro ně událost a svátek.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .