Česká televize v noci z neděle na pondělí uvedla přímy přenos udílení Oscarů

Česká televize uvedla slavnostní předávání cen Americké akademie filmového umění a věd, tedy známé Oscary. Přímy přenos vysílala v noci z neděle na pondělí na ČT2. Zkrácený záznam se objevil v pondělí večer na ČT art. Letošní předávání Oscarů se ještě před svým začátkem zařadilo k nejkontroverznějším v historii.

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

ČT: Události, které předcházely navodily hodně emocí

Večer se poprvé odehraje bez hlavního moderátora. Po vynuceném odchodu původně očekávaného moderátora Kevina Harta se pořadatelé letošních Oscarů dostali do problémů. Nebyli totiž schopni najít jinou osobnost, která by byla úplně bez poskvrny. Letošní předávání Oscarů tak bude zajímavé především pro vyznavače extrémní politické korektnosti, s jakou zde v České republice ani nemáme zkušenost.

Už hodně emocí navodily události, které samotnému udílení Oscarů předcházely. Večer bez hlavního moderátora fanoušci ještě zkousli, ale nápad, že v přímém přenosu nebude udílení třeba za střih a kameru narazilo na tvrdý odpor. Mezi protestujícím byly i filmové celebrity, a tak naštěstí zůstane vše při starém. A je skvělé, že si to spolu s miliony dalších mohou užít i čeští diváci. Buď živě v noci, anebo u zkráceného záznamu hned druhý den večer,“ uvedl Tomáš Motl, ředitel programu ČT art.

Letošní vysílání na ČT:
Noc z neděle na pondělí: přímý přenos na ČT2 od druhé hodiny ranní
Pondělí večer: zkrácený záznam na ČT art ve 20:20 hod.

Článek s vyjádřením názoru na letošní udílení Oscarů si můžete přečíst na webu TVKOMPAS.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .