Česká televize v Cannes získala práva na kultovní seriál House of Cards

Česká televize veze z televizního veletrhu v Cannes práva na všechny série kultovního seriálu House of Cards, který se odehrává v prostředí nejvyšších pater americké politiky. V seriálu exceluje herec Kevin Spacey.

kevin-spacey-house-of-cards

Veletrh v Cannes přináší televizím možnost získat nejkvalitnější tituly

ČT získala vysílací práva pro tři již natočené a připravovanou čtvrtou sérii tohoto seriálu, jenž je dílem populární americké videotéky Netflix. Pochopitelně, ČT na veletrhu nabídla i své vlastní projekty dalším vysílatelům. Zájem projevili distributoři z Francie, Itálie, Portugalska, ale i Turecka nebo USA.

Mezinárodní televizní veletrh v Cannes je největší akcí svého druhu v Evropě. Pro Českou televizi je to jedinečná příležitost, jak vybírat pro diváky nejkvalitnější projekty zahraniční produkce a zároveň prezentovat svoje pořady velmi různorodé skupině vysilatelů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Kromě několika cenami Emmy a Zlatými glóby ověnčeného seriálu House of Cards jsme získali práva také na kultovní televizní projekty severské a britské produkce, například dánské politické drama Vláda či třetí sérii kriminálky Most,“ dodává ředitel ČT.

ČT zakoupila přes 130 filmů a pořady i pro ČT art

Česká televize z Cannes přiváží i novou řadu historického cyklu V kruhu koruny či pokračování osudů zakladatele luxusního obchodního domu Pan Selfridge. Dále bylo zakoupeno přes sto třicet filmových titulů od klasických, jakými jsou Absolvent, Vlasy nebo Modrý samet, až po tituly pro artového diváka, snímky Kaos, Nostalgie nebo filmy Jeana Luca Godarda. „Pro diváky Artu se nám navíc povedlo zakoupit práva na přímý přenos velkolepého baletního gala u příležitosti zakončení letošní výstavy Expo z milánské La Scaly, který odvysíláme již 30. října,“ říká programový ředitel Milan Fridrich.

ČT na veletrhu rovněž prezentovala svou aktuální produkci, a to vůbec poprvé společně se slovenskou veřejnoprávní televizí. „Zahraniční vysilatelé tradičně oceňují hranou dětskou tvorbu, nejvíce zaujaly Princezna a písař a Malý pán. Očekávané jsou už také nové pohádky, které Česká televize připravuje na Vánoce. Ze seriálové tvorby je nicméně favoritem Labyrint Jiřího Stracha, o který se zajímají televize ve Francii, Itálii nebo Turecku. O samotný formát toho seriálu pak projevily zájem i společnosti ze Spojených států,“ komentuje výkonný ředitel obchodu Hynek Chudárek.

Česká televize v Cannes vedle aktuální tvorby nabízela i pořady ze svého zlatého fondu. Do Slovinska tak například prodala všechny epizody seriálu Nemocnice na kraji města. Portugalsko zase projevilo zájem o snímky Americké dopisy, Odcházení, ale i cyklus České století.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .