Česká televize překvapila – vedle dětského programu spustí i samostatný kulturní kanál

ct-d-perex-167Hned dva nové kanály se samostatnou strukturou a rozpočtem spustí koncem srpna veřejnoprávní Česká televize. Vedle dětského kanálu s názvem ČT :D (Déčko) půjde o kulturní kanál ČT art. V prvních měsících se oba programy budou střídat na stejné programové pozici. Do budoucna ale má jít o dva úplně samostatné okruhy, jež budou od začátku organizačně i rozpočtově odděleny.

Česká televize představila podrobnosti k dětskému kanálu na dnešní tiskové konferenci. Vedle toho měla být tématem konference i kultura. ČT nakonec oznámila, že 31. srpna spustí dva nové kanály na stejné programové pozici – v čase 6:00 až 20:00 půjde o dětský kanál ČT :D, večer od osmi až do šesté ranní bude vysílat kulturní program ČT art.

Děti získají poprvé v historii ČT ucelené celodenní schéma a pevná programová okna. Program bude podle vedení ČT přehledný, strukturovaný a předvídatelný. Kulturní pořady by měly získat pravidelný prostor v hlavním vysílacím čase. Zaměření dvou dosavadních hlavních kanálů ČT se nezmění, Jednička bude i nadále orientovaná na celou rodinu, Dvojka zachová ve vysílání i kulturní pořady.

ct-d-ilust-675

ct-art-ilust-675

Další podrobnosti o obou programech přineseme v zítřejším vydání a v následujících dnech.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .