Česká televize je překvapená, že za její programy budou lidé na satelitu platit

penizemaleTÉMA DNE – Management na Kavčích horách není příliš nadšen tím, že provozovatel satelitních služeb Skylink a CS Link přistoupil k zpoplatnění příjmu neplacených programů. Česká televize nebyla o tomto kroku informována, stanovisko ale zaujme až poté, co se detailně obeznámí se vzniklou situací.

Satelitní služby Skylink a CS Link byly dosud jediné, které poskytovaly bezplatný příjem ke všem základním programům, včetně České televize. Právě ta si zakládala na tom, že její programy mohou diváci, kteří řádně platí koncesionářské poplatky, přijímat bez dalších povinných nákladů. Krok satelitního operátora byl v tomto směru jednostranný a veřejnoprávní televize nebyla o zavedení servisního poplatku informována. Kavčí hory si přitom samy zajišťují satelitní vysílání na vlastní náklady. Skylink ani CS Link tedy nemá s tímto šířením nic společného mimo to, že zpřístupňuje programy ČT na svých kartách.

Tato informace byla pro nás nová a překvapivá. Nejprve se ale budeme chtít detailně s celou situací seznámit, následně zveřejníme naše stanovisko,“ tlumočila webu Parabola.cz stanovisko veřejnoprávní televize její mluvčí Michaela Fričová. Operátor satelitních služeb se ale hájí tím, že programy České televize na satelitu nezpoplatňuje. Jde prý pouze nutný o servisní poplatek, který se neváže na konkrétní programovou nabídku.

Se sledováním programů ČT je vždy spojena řada nákladů, na které nemá ČT vliv (pořízení přijímacího zařízení – set-top-boxu, televizoru, anténního systému, případná oprava přijímacího zařízení nebo televizoru, spotřeba elektrické energie atp.). Servisní poplatek má stejnou povahu. Není vázán na konkrétní programovou nabídku, příjem programů ČT nezpoplatňujeme,“ napsal Marek Němec mediální zástupce platforem CS Link a Skylink serveru Digizone.cz.

Server RadioTV k celé záležitosti zveřejnil komentář, který si můžete přečíst: Nadešel čas pro skutečně neplacenou satelitní platformu?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .