Česká soda se vrátí ale pouze jako satirický portál

Kultovní pořad Česká soda by se měl letos vrátit v nové podobě na internetu. Nepůjde však o samostatný pořad, nýbrž o satirický portál. Za projektem stojí režisér Fero Fenič, jehož studio Febio Českou sodu v 90. letech produkovalo.

Česká soda vyšla pro fanoušky i jako DVD kolekce. Foto: archiv Febio

Česká soda vyšla pro fanoušky i jako DVD kolekce. Foto: archiv Febio

Fenič svůj záměr sdělil agentuře ČTK. Projekt má podle vlastných slov připravený, ke spuštění jej chystá až ve druhé polovině roku. Satirický portál vznikne na adrese ceskasoda.cz, kde momentálně visí pouze oznam o registraci domény.

Portál by měl obsahovat videa, texty či fotografie, kam budou moci přispívat všichni zájemci. Mělo by to být seřadiště českého humoru, který se dnes objevuje na různých adresách, koluje sociálními sítěmi či maily a nemá jedno místo,“ řekl Fenič agentuře ČTK.

Zkušební provoz by měl začít v průběhu léta pro úzký okruh přátel a příznivců. S ostrým spuštěním počítá známý slovenský režisér od října. Zájemci o spolupráci mohou psát na adresu pravaceskasoda@seznam.cz.

Fero Fenič v předchozích deseti letech plánoval i spuštění vlastního televizního programu Febio TV. Pro svůj projekt dokonce získal i jednu z prvních licencí pro digitální terestrické vysílání. Tehdy uspěl v poměrně náročném výběrovém řízení, jelikož digitální licence v té době nebyly nárokovatelné.

Fenič nakonec licenci neuplatnil a televizi nespustil. Důvodem byly finance a ztráta domluveného investora. Televize FEBIO měla být plnoformátová a kromě nových dílů známých dokumentárních cyklů studia Febio měla přinášet i méně známé filmy z různých zemí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .