Ceny TýTý ovládla ČT s Primou i bývalými tvářemi Novy

Televize Nova mohla o víkendu získat dvě sošky televizních cen TýTý. Kdyby ovšem nepustila Karla Voříška a Josefa Klímu ke konkurenční Primě. Oba získali ocenění v barvách Primy, jinak dominovala Česká televize.

tyty-2013

Nova nezískala v deseti kategoriích ani jednu cenu, ale minimálně prvenství Josefa Klímy v kategorii Osobnost televizní publicistiky patří dlouhodobě novácké tváří Josefu Klímovi. Ten společně s Jankem Kroupou opustil Novu po definitivním zrušení investigativního pořadu Na vlastní oči a zamířil znovu na Primu, kde moderuje vlastní publicistický pořad.

Osobností televizního zpravodajství se stal Karel Voříšek, který byl rovněž dlouhá léta na Nově. Do Primy přešel až poté, co ho Nova stáhla z obrazovky kvůli údajné spolupráci s předlistopadovou STB. Prima získala ještě jednu sošku za objev roku, kterým se stal vítěz Česko Slovenského Talentu Miroslav Sýkora. Ve zpěváckých kategoriích bodovala Lucie Vondráčková s Karlem Gottem a ve všech ostatních kategoriích to byli osobnosti z obrazovky ČT.

Prvenství mezi baviči získal Karel Šíp, jehož Všechnopárty se stala i pořadem roku. Mezi herci uspěli Ivan Trojan s Dagmar Havlovou. Ta se stala i absolutní vítězkou ankety. Seriálem roku je Vyprávěj a nejoblíbenějším sportovním moderátorem se stal Vojtěch Bernátský.

Odevzdávání cen TýTý v sobotu večer shlédlo přes 1,1 mil. diváků starších patnácti let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: