Blíží se start televize Telka, přívlastek „nová“ si zaslouží jen částečně

telka-barevne-167V pátek spustí vysílání „nová“ novácká televize Telka. Sedmý kanál z portfolia provozovatele TV Nova bude reprízovat vše, co se podařilo udržet v bohatém archivu pořadů posledních 19 let. Přívlastek „nová“ si Telka zaslouží, jen pokud jde o příslušnost ke své mediální skupině. Pokud ale jde o vysílané pořady, nové na Telce nebude zhola nic.

99 procent repríz? Nebo ještě víc?

Pokud bychom chtěli vyjádřit programovou strukturu kanálu Telka podílem premiér a repríz, nejspíš bychom to mohli vyjádřit hodnotou 1 k 99 procent. I to jedno procento premiér je spíš rezerva pro případ, že by se nějaká premiéra ve vysílání přece jen objevila. Telka nabídne téměř výhradně jednou odvysílané pořady z hlavního kanálu TV Nova. A nepůjde o pořady, které se vysílaly před týdnem nebo před měsícem. Většina titulů je stará přinejmenším několik let.

Podívejme se kupříkladu na prime-time prvních tří dnů – Novoty s Petrem Novotným, Lucie na Bílo, první díl seriálu Ulice, první díl pořadu Zlatá mříž, začátek seriálu Pojišťovna štěstí nebo úvod zábavného pořadu Zlatíčka. Pamatujete si, kdy jste naposled viděli některý z těchto pořadů? Muselo to být hodně dávno… Aby toho nebylo málo, i sama Telka bude některé již jednou odvysílané reprízy opakovaně reprízovat.

Zatím na klasickou anténu v nabídce kabelových společností

Výčet pořadů zahrnuje i soutěže Riskuj, DO-RE-MI nebo Kolotoč , pochopitelně z archivu. Příznivci seriálů z lékařského prostředí se mohou podívat na první díly Nemocnice Chicago Hope, což bude jeden z mála akvizičních titulů.

Telka bude vysílat celoplošně v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting vedle televizí Fanda, Smíchov nebo Pohoda. Zkušební vysílání už běží, pro příjem postačí přeladit set-top-box. Do své nabídky zařadila tento kanál i většina kabelových společností.

telka-screen-675

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .