Blíží se MS ve fotbale, už nyní plní stránky novin nesportovními tématy

fifa-world-cup-brazil-2014-651-noperex

Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii má být největším letošním sportovním svátkem. Z hlediska zájmu by mělo předčít i zimní Olympiádu v Soči, která není pro letní země zas tak sportovně zajímavá.

Dva dny před zahájením šampionátu se však na stránky novin a internetových médií dostávají informace, které přímo s fotbalem nesouvisí. Nedobrovolné vystěhování části obyvatel z jejich bytů kvůli sportovním turistům nebo stávka zaměstnanců veřejné dopravy v Sao Paulo, to jsou hlavní události dne těsně před začátkem fotbalového svátku. Mimo to se objevila informace, že hlavní ikona letošní fotbalové hymny, zpěvačka Jennifer Lopez, odmítá vystoupit na zahajovacím ceremoniálu pro produkční spory.

Na druhou stranu, ne všechno bude černé. Brazilský šampionát přepíše historii i v tom, že poprvé bude na největší fotbalové akci použita technologie k posuzování sporných situací. Zajistí to systém s názvem GoalControl, který bleskově vyhodnotí, zda byl míč celým objemem za brankovou čárou nebo nikoliv. Systém byl nasazen už loni v rámci Poháru FIFA a prošel úspěšným testem i letos. Sporné góly by tak měly být minulostí.

Z pohledu organizátorů je však nyní nejdůležitější upokojit situaci v zemi a stabilizovat provoz veřejné dopravy, která je pro bezproblémový chod šampionátu klíčová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .