Blíží se další ročník udílení filmových cen Trilobit Beroun

Filmové ceny audiovizuální tvorby Trilobit Beroun 2013 budou za několik dní už počtrnácté předány v Berouně. Poprvé bude udílena Cena dětské poroty – Berounský Medvídek. Premiéru bude mít také nová úvodní znělka slavnostního ceremoniálu z dílny grafického studia Machart.

trilobit-beroun-2011-cena-651
Celkově již sedmadvacátý ročník udílení cen se v režii Českého filmového a televizního svazu FITES a města Beroun uskuteční 18. ledna v berounském kině Mír. Program začne tradičně již dopoledne v 10:00 oblíbeným pořadem pro nejmenší nazvaným Dopoledne s Večerníčky. Malí diváci se mohou těšit na večerníčky: O skřítku Racochejlovi, Nejmenší slon na světě, Králík Fiala, To si piš, je to myš, Štaflík a Špagetka, Žížaláci, a Sněhuláci. Chybět nebude od 11:00 ani tradiční zábavný kviz pro děti s Milošem Zvěřinou o atraktivní ceny.

Druhý blok stejně jako v loňském roce začne v 17:30, a to rovnou hlavním programem s vyhlášením výsledků, který bude také letos moderovat herec Tomáš Hanák. Hudebním zpestřením večera bude domácí kapela Tadooba, která vystoupí pod taktovkou Šárky Pexové.

Dvaapadesát filmových titulů – mezi nimi celovečerní filmy, dokumenty, ale i několikadílné cykly – hodnotila sedmičlenná komise. V jejím čele tentokrát stanul teatrolog, divadelní, filmový a televizní kritik Vladimír Just. Dále ji tvořili: režisér Jaroslav Černý, publicista Jan Foll, dramaturgyně Věra Krincvajová, filmový redaktor Tomáš Pilát a kritik Jan Svačina. Historika Jana Bernarda nahradil nově režisér a producent Ivan Biel. Porota udělí celkem 8 cen. Mezi nimi i tradiční Cenu Josefa Škvoreckého, Cenu Václava Havla a Cenu Vladislava Vančury.  Po skončení slavnostního večera od 20:00 bude následovat projekce některých oceněných děl, vstup na ni je volný.

Stejně jako v minulých letech vznikal během roku 2013 dokument o Trilobitu a životě v Berouně v režii Jaroslava Černého. ČT 2 jej odvysílá v únoru.

Ilustrační foto: Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: