AXN HD obohatí český televizní trh do konce roku

axn-hd

Další atraktivní stanice vysílající ve vysokém rozlišení by do konce roku měla obohatit nabídku operátorů televizního vysílání v tuzemsku. AXN HD začala před 14 dny vysílat v Polsku a její mateřský koncern Sony Pictures Television International plánuje brzkou expanzi do ČR, Německa, na Slovensko a na africký trh.

Rodinu kanálů AXN na českém a slovenském trhu marketingově zastupuje HBO Česká republika. V kabelových, IPTV a satelitních nabídkách kromě hlavní stanice AXN figurují ještě tematické kanály AXN Sci-fi a AXN Crime. Do širší rodiny programů pod křídly HBO Česká republika patří ještě filmové HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO HD, Cinemax, Cinemax 2, dětský Animax a dokumentární Spektrum.

Přesný termín startu AXN HD není znám. Nikdo z tuzemských satelitních, IPTV a kabelových operátorů ještě novou stanici ve svém programovém spektru nepotvrdil. V době sílícího zájmu zákazníků o stanice vysílající ve vysokém rozlišení se dá předpokládat zájem provozovatelů platforem přinést signál AXN HD svým klientům.

Kanál AXN přináší atraktivní seriály ještě před jejich uvedením na volně vysílajících stanicích. Abonenti kanálu tak mají možnost v české premiéře sledovat tituly Ztraceni, Námořní vyšetřovací úřad, Dr. House, Hvězdná brána, Třetí hlídka, Myšlenky zločince či kriminální řady CSI. Nabídku doplňují známé filmové tituly. V poslední době AXN uvedlo například Modrou lagunu, Úsměv Mony Lisy. Charliho andílky či Archu pravdy.

K TÉMATU NOVÝCH STANIC V HD: Spektrum od srpna v novém a v HD

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jiří Kuchta

    AXn vysílá velmi zajímavé pořady pro které se jinak musí na zahraniční kanály. Ale tristní je technická kvalita. Letterbox 16:9 je zcela ojedinělý, většina programů je barbarsky ořezána na 4:3. S tím chtějí do HD ?

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .