Australian Open: Eurosport s 25 hodinami přenosů denně, O2 TV se zaměří na české zápasy

V pondělí 16. ledna startuje první grandslam nové tenisové sezony Australian Open. Na českém trhu zajistí pokrytí šampionátu skupiny Eurosport a O2 TV. Eurosport slibuje 25 hodin přenosů denně na svých dvou programech, zatímco O2 TV Tenis se soustředí na zápasy českých hráčů. Pro tento účel získala O2 TV od Eurosporu sublicenci.

Karolína Plíšková. Ilustrační foto: lev radin / Shutterstock.com

Karolína Plíšková. Ilustrační foto: lev radin / Shutterstock.com

Nový kanál O2 TV Tenis patří mezi nejsledovanější programy v celé O2 TV

Za posledních čtrnáct dnů jsme odvysílali už pět tenisových turnajů a především úspěchy českých hráček vyšvihly hned na začátku exkluzivní kanál O2 TV Tenis mezi nejsledovanější programy v celé O2 TV. Já si nyní přeju jediné, aby takové úspěchy pokračovaly i na Australian Open a diváci O2 TV u toho byli s námi,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Když spočítám všechny plánované přenosy, tak nikdy v historii neměli fanoušci možnost sledovat tolik českých zápasů, jako tomu bude při letošním Australian Open,“ dodal šéf O2 TV Sport.

Digitální televize O2 TV se opět zaměří na zápasy českých zástupců, které bude vysílat již od prvního kola. Tento model s exkluzivní českou stopou poběží až do osmifinále. Pak O2 TV Tenis odvysílá tři duely ze čtvrtfinále, obě semifinále a souběžně s Eurosportem také finále. Navíc díky funkcím multidimenze může každý sledovat živě až čtyři souběžně hrané zápasy toho nejlepšího mužského i ženského tenisu.

Karolína Plíšková na tiskové konferenci. Ilustrační foto: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Karolína Plíšková na tiskové konferenci. Ilustrační foto: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Eurosport slibuje až 500 hodin přenosů

Diváci Eurosportu uvidí v průběhu turnaje až 500 hodin tenisu, z toho 250 hodin bude odvysílaných živě. Každý den se mohou diváci těšit nejen na dramatická sportovní zápolení, ale i na analýzy a rozhovory tenisového experta Eurosportu Matse Wilandera v tradičním magazínu Game, Set & Mats. Magazín bude Eurosport vysílat dvakrát denně – obvykle v 9:00 a ve 14:15. Bývalý slavný švédský tenista zároveň každý den vybere pro diváky nejlepší zápas, který pod názvem Mats Choice bude Eurosport vysílat v odpoledních hodinách ze záznamu po skončení živého vysílání.

Eurosport v průběhu Australian Open posílí i svůj online produkt Eurosport Player, kde nabídne divákům zápasy nejen z hlavního kurtu Roda Lavera, ale i z dalších dvorců. Služba Eurosport Player je dostupná i v rámci ČR.

Ve vybraných zemích budou moci diváci tyto zápasy sledovat i přímo v televizi. Celodenní přenosy ze všech kurtů by měly být u vybraných operátorů dostupné až ve 25 zemích a teritoriích Evropy. Tato možnost se však netýká České republiky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .