Active TV vydržela na satelitu pouhé dva týdny, divák je nucen ji aktivně hledat

GLOSA – Věštecká a kvízová televize Active TV se v duchu svého programového zaměření záhadně zjevuje a zase mizí. S diváky hraje neohlášenou ale o to víc tajemnou hru. Pokud ji chcete sledovat, musíte ji aktivně hledat.

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

Televize pouze pro vytrvalé?

Active TV je v posledních měsících poměrně tajemným hráčem na trhu. V zemském vysílání nedávno změnila multiplex a na satelitu přerušila provoz podruhé za 14 dní. Po necelých třech letech provozu tak alespoň víme, jaký smysl má název Active. Vysílání této vyžaduje skutečnou aktivitu aktivitu ze strany diváka.

A to nejen pokud jde o telefonáty do vysílání (a vysoké poplatky za ně), ale zejména pokud jde o možnosti příjmu. Sledovali jste Active TV včera? To neznamená, že ji uvidíte i dnes nebo zítra. Samotný projekt sice funguje bez přerušení, nicméně k divákovi se ne vždycky dostane.

Aktivní pohyb po multiplexech

Tak například, v březnu jsme informovali o tom, že Active TV byla vyřazena ze zemského multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group. Vlastník této společnosti totiž potřeboval volnou kapacitu pro zařazení dvou nových programů televize Barrandov a tak malá Active TV musela jít pochopitelně stranou. Rychle si však našla nový domov v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting.

Pak přišlo další překvapení – Active zmizela i ze satelitu. Do začátku dubna využívala kapacitu platformy Skylink a byla tak dostupná více než jednomu milionu klientů této služby. I odtamtud však zmizela. Jenomže, i na satelitu si rychle našla nové působiště, když se zařadila do programového portfolia společnosti Media Broadcast. Ta poskytuje svou satelitní kapacitu mimo jiné i skupině Nova nebo SPI International.

Ilustracni obrazek - Thinkstockphotos.com

Nesmrtelná Active TV – vyhodí ji dveřmi, vrátí se oknem a v plné síle

Působení Active TV je v mediální branži vnímané jako silně kontroverzní. Vedení televize v čele s někdejší ředitelkou Public TV Renatou Peškovou nicméně dokazuje, že televize je připravena prát se o své stálé místo na trhu. Neustále změny v distribuci a způsob nekomunikace s novináři ale této stanici neprospívá.

Čekání na šťastný konec?

Kdo by čekal, že příběh bude mít šťastný konec, musel být v průběhu minulého týdne zklamaný. Televize Active se znovu ztratila, nyní ji už na satelitu nenajdete. Sice ještě vysílá v zemském multiplexu 4, nicméně přišla právě o ten jeden milion potenciálních diváků, kteří ji mohou sledovat na satelitu.

Neustále přesuny a změny tomuto programu rovněž neprospívají. Běžný satelitní divák totiž nepřelaďuje svůj set top box častěji než jednou za půl roku. Většinou se tak děje pouze tehdy, když se mění přijímové parametry několika stanic. Zatímco na satelitu jsou tyto změny běžné, u zemského DVB-T příjmu diváci přelaďují své set top boxy pouze, když začne vysílat nějaký nový kanál.

Televize Barrandov nutí diváky přelaďovat, to je velká šance i pro Active TV

Active TV se celkem příznivě trefila do období, kdy se na trhu objevují nové programy skupiny Barrandov. Právě jejich zařazení do zemského multiplexu 3 a výhledově i do Skylinku na satelitu, si vyžádá ještě minimálně jedno nebo dvě přeladění přijímače. To je i velká výzva a šance pro Active TV, aby se definitivně usídlila v přijímačích svých diváků. Právě na jejich přízni – a jejich penězích za co nejdelší telefonáty – je totiž závislá mnohem víc než kterákoliv jiná televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: