Active TV je definitivně minulostí, její provozovatel přišel o licenci

Ilustrační reprofoto: Active TV

Ilustrační reprofoto: Active TV

Původně dokumentární a lifestylová, pozdějí většinově kvízová televize Active TV přišla o licenci. Provozní společnost TV CZ, s.r.o., nevysílala v průběhu kalendářního roku déle než 30 dnů, což může být důvodem k odnětí licence.

Regulační rada v tiskové zprávě z posledního zasedání uvedla, že přistoupila k odnětí obou vysílacích licencí televize Active TV, které držela společnost TV CZ. Toto rozhodnutí se týká satelitní licence i licence k terestrickému vysílání.

Active TV oznámila ukončení vysílání k letošnímu 1. červnu. Když provozovatel vysílání dobrovolně končí, má možnost „vrátit“ svou licenci, tedy může sám požádat o její zrušení. V podobných případech vysílací rada následně vystavuje osvědčení o zrušení licence. Celý proces je administrativně poměrně jednoduchý a zabere přinejhorším několik týdnů. To se v tomto případě nestalo.

Správní řízení o zrušení licence zahájila přímo Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Tento proces se obvykle uplatňuje v případech, kdy provozovatel poruší podmínky licence nebo zákona. V tomto případě se hrubého porušení zákona dopustil už jen tím, že nevysílá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: