Absolutním vítězem cen TýTý se stal investigativní reportér Josef Klíma

josef-klima-167V sobotu proběhlo vyhlášení dalšího ročníku televizních cen TýTý. Cenu pro absolutního vítěze ankety si převzal investigativní reportér televize Nova Josef Klíma. Ten získal i ocenění v kategorii osobnost televizní publicistiky. Celkově bylo rozdáno 681 tisíc hlasů.

Nova uspěla čtyřikrát, Česká televize proměnila rovněž čtyři nominace

Nova se svými osobnostmi bodovala ve čtyřech kategoriích. Osobností televizního zpravodajství se stala Lucie Borhyová, v kategorii herec zvítězil Ondřej Brzobohatý, osobností televizní publicistiky se stal již zmíněný spolutvůrce pořadu Na vlastní oči Josef Klíma, který si odnesl i cenu pro „absolutního vítěze“.

Skupina FTV Prima získala ocenění ve dvou kategoriích. Pořadem roku se stala improvizační show Partička, objevem roku byl vyhlášen herec Martin Kraus ze seriálu Cesty domů. Česká televize získala sošku TýTý díky svému sportovnímu moderátorovi Vojtěchu Bernatskému. Herec Karel Šíp si převzal cenu v kategorii Osobnost televizní zábavy. Mezi herečkami zvítězila Veronika Freimanová a seriálem roku byl vyhlášen projekt Vyprávěj.

Televize Prima proměnila dvě ze čtyř nominací

V kategorii Zpěvák roku zvítězil Karel Gott, zpěvačkou roku je Lucie Vondráčková. Do Dvorany slány byl uveden herec Lubomír Lipský, který nedávno oslavil devadesáté narozeniny.

Nejvíce nominací v anketě získala Česká televize. V osmi kategoriích měla celkem celkem 19 zástupců. Nova získala mezi finalisty pouze o dvě nominace méně. Prima měla ve finále až padesátiprocentní úspěšnost, jelikož ze čtyř finálových nominací získala sošku až ve dvou kategoriích. Televize Barrandov se do finále nedostala.

josef-klima-na-vlastni-oci-675

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: