Válka bavičů končí, Conan O’Brien opustí NBC

nbc.gifVálka dvou nejznámějších bavičů televizní stanice NBC je u konce. Conan O’Brien ustoupil svému konkurentovi a z NBC odejde. Dostane přitom pohádkové odstupné ale několik let nebude moct pracovat pro konkurenci. Poslední díl The Tonight Show uváděné Conanem O’Brienem uvede NBC zřejmě v pátek 29. ledna.

Svým odchodem protestuje O’Brien vůči posunu své show na pozdější vysílací čas, ke kterému mělo dojít po olympiádě. Jay Leno se měl vrátit z hlavního vysílacího času na 23.35, kde předtím působil, zatímco Conan O’Brien se posouvá až na 0.05, s čímž nesouhlasí. Ve svém prohlášení O’Brien uvedl, že přesun vážně poškodí nejlepší koncesi v historii televizního vysílání. Vyjádřil také značné zklamání nad tím, že mu NBC dala méně než rok na aklimatizaci v roli moderátora talkshow, která se vysílá každý všední den již přes 50 let. Její vysílací čas byl historicky vždy ve 23.35.

EXKLUZIVNÍ ANALÝZA: Hvězdné války amerických bavičů

Šéfové NBC nabízejí O’Brienovi odstupné ve výši 40 milionů dolarů za to, že nepřejde ke konkurenci. Není jasné, jak dlouho by se na něj vztahoval zákaz působení u konkurence, američtí novináři nicméně spekulují o jednom až třech letech. To je dostatečně dlouhá doba na to, aby známý bavič „sešel z mysle“ a nebyl v budoucnu pro NBC hrozbou. Jeho návrat na obrazovky je však téměř jistý – dlouhodobý zájem o noční show má televizní stanice ABC, jež O’Briena před pěti lety vábila. Známý bavič ale tehdy setrval u NBC výměnou za to, že v roce 2009 získal možnost uvádět svou vysněnou The Tonight Show, o kterou nyní přijde. Zájem o něj však nejnověji projevila i televizní síť FOX.

osobnost-jayleno-conanobrien11Červen 2009: Jay Leno zpovídá Conana O’Briena, kterému předal slavnou Tonight Show, foto: NBC

Konflikt dvou bavičů nicméně přináší NBC sledovanost. Pořady Jaye Lena i Conana O’Briena dosahují nejlepších výsledků za poslední měsíce – i díky tomu, že oba se ke svému konfliktu neustále vyjadřují. „Chtěl bych dětem vzkázat jednu věc: Můžete v životě dělat, cokoliv chcete. Pokud to teda také nechce dělat Jay Leno,“ řekl například O’Brien ve své show ve čtvrtek. Jay Leno v pátek kontroval postavou Tigera Woode: „Média mě ničí. Pokud vám Tiger Woods zavolá, aby vám poradil v oblasti PR, pak je to s vámi už opravdu špatné,“ řekl Leno.

Na serveru YouTube se objevilo několik sestřihů z vystoupení obou komiků, kteří si ze vzájemné rivality utahují. Noční show O’Briena můžou sledovat i diváci v Evropě prostřednictvím satelitního programu CNBC jež se specializuje na ekonomické zpravodajství, a v nočním čase dává prostor zábavným žánrům z produkce americké NBC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .