V Americe válčí hvězdy nočních talkshows

tv2-nbc-marbleAmerický komik Conan O’Brien se pustil do boje se svým konkurentem Jay Lenem. Nehodlá přistoupit  na plán televizní stanice NBC, která chce jeho noční talkshow The Tonight Show kvůli nízké sledovanosti přesunout na pozdější čas. Informovala o tom agentura AP, kterou cituje ČTK.

O’Brien v tomto týdnu reagoval obsáhlým tiskovým prohlášením, v němž pohrozil svým odchodem ke konkurenci, pokud vedení NBC přesune jeho pořad z 23.35 na půlnoc. Ve svém prohlášení O’Brien uvedl, že přesun vážně poškodí nejlepší koncesi v historii televizního vysílání. Vyjádřil také značné zklamání nad tím, že mu NBC dala méně než rok na aklimatizaci v roli moderátora talkshow, která se vysílá každý všední den již přes 50 let. Její vysílací čas byl historicky vždy ve 23.35.

Šéfové televize NBC nejsou spokojeni s aktuálními výsledky ani jedné ze tří nočních show, které se vysílají. Jay Leno se v posledních 17 letech stal legendou žánru, a v minulém roce se rozhodl opustit židli moderátora The Tonight Show. Televize NBC ale hodlala populárního komika udržet za každou cenu a tak mu nabídla novou show v hlavním vysílacím čase po původní tvorbě, ve 22:00 před hlavní zpravodajskou relací.

porad-jaylenoshow-velkyJay Leno neudržel téměř 20 milionů diváků, foto: www.thejaylenoshow.com

K TÉMATU: Jay Leno, americký vzor Jana Krause, ztrácí diváky

Premiéra The Jay Leno Show se povedla na výbornou, první epizody sledovalo v průměru 18 milionů diváků denně. Nynější sledovanost se však pohybuje „jen“ kolem šesti milionů. Vedení NBC oznámilo, že se populární noční moderátor a komik vrátí do pozdějších nočních hodin. A ostatní pořady se rovněž posunou, což se nelíbí právě O’Brienovi, jehož show startuje hned po Lenovi.

Noční show O’Briena můžou sledovat i diváci v Evropě prostřednictvím satelitního programu CNBC jež se specializuje na ekonomické zpravodajství, a v nočním čase dává prostor zábavným žánrům z produkce americké NBC.

Další podrobnosti o světě nočních talkshow v USA vám přineseme zítra v hlavním článku dne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .