Útěk z vězení pomalu, ale jistě končí

foxFanoušci seriálu Útěk z vězení (v originálu Prison Break) musí zatlačit slzu, konec seriálu je tady.  Definitivně.Nízká sledovanost zapříčinila definitivní konec seriálu. Na začátku podzimní televizní sezóny dostal Prison Break nesnadný vysílací čas, ostrá pondělní konkurence mu ublížila natolik, že byl pozastaven. Seriál stanice FOX přesto chtěla dovysílat až do samotného konce. Původní počet sérií se zmenšil z pěti na čtyři. Po 16.díle následovala více jak dvouměsíční přestávka. V pátek 17.dubna se v USA opět Prison Break dostal do hlavního vysílacího času, ale s velkým fiaskem.

Nejhorším vysílacím časem je pátek, jen minimum Američanů se v pátek večer dívá na televizní obrazovky, jednotlivé stanice v tento den vysílají buď reprízy, nebo málo úspěšné tituly. Repríza 16.dílu zaujala jen asi milion diváků ve věku 18-49 let, celkem díl zhlédlo 2,68 milionu. Což je výrazný podprůměr stanice FOX, například SuperStar sleduje až 8krát více lidí. Premiérový 17.díl si pak celkem vyhlédlo 3,38 milionu. V komerčně zajímavější skupině pouhých 1,58 milionu (share činil 4%).  Celkem je naplánováno dalších 5 epizod, poslední dvě ale zhlédnou diváci současně v jeden večer. Ve finále se fanoušci dočkají příběhu všech postav o 4 roky později.

Přesto ale úplné zakončení seriálu pravděpodobně televizní diváci neuvidí, v televizi se objevit mělo. Nakonec se dostane jen na DVD, v USA půjde do prodeje 21.července 2009. DVD poskytne buď dvě epizody (jedna mívá obvykle 40 minut), nebo jeden celistvý film.  Zda 4.sérii uvidí také čeští diváci je otázkou. Seriál nemá na růžích ustláno, s velkou pompou jej uvedla TV Nova, středeční desátá ale seriálu nesvědčila, pravidelně jej sledovalo asi 700 tisíc diváků, postupně se dostával seriál do nočních hodin. Premiéru 3.řady v současné době uvádí Nova Cinema. Tvůrci uvažovali i o tzv. spin-off seriálu (odštěpení, samostatný seriál – v USA velmi populární), děj měl být situován do ženské věznice. Malá sledovanost, vysoké náklady a stávka scénáristů však učiní pravděpodobnou přítrž.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,