UPC Direct dohání Skylink v počtu HD programů

hdtvJedinou zajímavou možností pro zájemce o programy ve vysokém rozlišení na satelitu byla až dosud platforma Skylink. Významný benefit v této oblasti přináší i UPC Direct.

Platforma Skylink jako jediná dosud investovala do balíčku HD atraktivních programů pro český i slovenský trh, i když to pro ni znamenalo zvýšené náklady na pronájem kapacity pro vysílané programy. Postupně nabízí divákům až devět programů v HD rozlišení.

Významný benefit v podobě HD programů ale nabízí nově i platforma UPC Direct ze své nové orbitální pozice 1 st. západně. Její HD nabídka obsahuje rovněž celkem 9 programů, ale v některých částech se liší. Stejné jsou programy ČT HD, Nova HD a Nova Sport HD, stejně tak nabízí i History Channel HD. Nenabízí však Filmbox HD, Brava HDTV ani Discovery HD. Místo nich si může divák vybrat ze značek National Geographic HD, Rush HD nebo Duna HD. Výrazným diváckým tahákem ale může být sportovní program ESPN America v HD, který nabízí množství přenosů z amerických ligových soutěží včetně hokejové NHL. Stejně jako ve Skylinku je k dispozici i program HBO HD za příplatek.

hdtv-nabidkaNabídka HDTV programů v platformách Skylink 23,5 st. východně a UPC Direct 1 st. západně.

Nejenže UPC dohání svůj dluh vůči českým a slovenským divákům v podobě zařazení všech nových tuzemských televizí (zejména stanic Z1, Prima Cool nebo slovenských STV 2, STV 3, Joj Plus a TV Doma), ale může začít udávat trend i v oblasti televize ve vysokém rozlišení.

Další podrobnosti o vývoji HD nabídky obou platforem přineseme v pondělní analýze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , , ,