Tváří BBC po dobu olympiády budou Inuité

bbc_inuitaVIDEO UVNITŘ – Během Zimních olympijských her v kanadském Vancouveru (12.-28.2.2010) se tváří britské veřejnoprávní televize BBC stanou domorodí Inuité.

Olympijské vysílání BBC doplní animovaný klip, v němž hlavní roli hraje inuitský hrdina na své misi za vítězstvím. BBC s tímto spotem přišla poté, co předchozí kampaň na hry v Pekingu sklidila velký úspěch, tváří byly tehdy opice. Podívat se na klip můžete na odkazu YouTube.com.

Na obrazovkách veřejnoprávní BBC se 40-sekundový klip objevil poprvé o minulém víkendu. Za nápadem stojí reklamní agentura RKCR, právě ta přišla se strategií, jež následně vyústila v animaci vytvořené tvůrci skupiny Gorillaz (Jamie Hewlett, Damen Albarn).

PSALI JSME O OLYMPIÁDĚ: Hitrádia získají pro olympiádu exkluzivní posilu

Louisa Fyans, ředitelka marketingu a komunikace BBC Sport, serveru Guardian.co.uk řekla, co je důvodem a účelem této kampaně: „Chtěli jsme následovat úspěch kampaně na Letní olympijské hry v Pekingu a docílit tím většího zásahu na mladší publikum a současně reflektovat národní dědictví hostitelské země.“

Celou televizní kampaň doplní i propagace v rádiích a na internetu.


Podívejte se na kampaň BBC pro Zimní olympijské hry ve Vancouveru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,