TV Živa přeruší na čtvrt roku vysílání

ziva_logoSlovenská kontaktní stanice TV Živa přestane na čtvrt roku vysílat, stěhuje se do nových prostor.

Diváci interaktivních pořadů zaměřených na kvízy, poradny a věštění přijdou od ledna na tři měsíce o televizi Živa. Jak stanice informovala na svém webu tvziva.sk, v období od 1. ledna do 31. března 2011 přerušuje vysílání. Důvodem je stěhování studia do nových prostor.
Tímto jednáním ovšem může porušit zákon o telekomunikacích, provozovateli totiž v případě přerušení vysílání na dobu delší než 30 dní může být odebrána licence k vysílání. Není tomu však v případě, kdy vysílání brání technické překážky.

DOPORUČUJEME: Jaká je budoucnost TV Živa ve Skylinku?

Od 31. března 2011 plánuje TV Živa zahájit digitálně-terestrické vysílání v oblasti Bratislavy a okolí na kanále 68.

K TÉMATU: Potřebuje Slovensko novou hazardní televizi?

Většinu doby existence TV Živa provází stanici potíže, původně vysílala stanice jako Nautik, posléze se přejmenovala na Televízo. Měnila se i obsahová náplň, původně se zaměřovala stanice na dokumenty a pořady spojené s tematikou vody. Dalším problémem je šíření signálu, kvůli neshodám ji přestal nabízet satelitní operátor Skylink a to relativně krátce po jejím zařazení. TV Živa lze naladit volně na satelitu v platformách Digi TV a UPC Direct, živé vysílání můžete sledovat přes web www.tvziva.sk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,