TV Prima musí prozatím dál sdílet kmitočty s RTA

rta-icon

Až do vyřešení sporu mezi televizí Prima a RRTV o platnosti nové licenční podmínky, musí komerční dvojka nadále sdílet své kmitočty s regionálními televizemi RTA.

Televize Prima musí zatím sdílet své kmitočty s regionálními televizemi RTA. Nejvyšší správní soud přiznal odkladný účinek kasační stížnosti, které RTA a RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) podaly proti předchozímu rozhodnutí Městského soudu v Praze. Spor se týká nové „očisťující“ licenční podmínky, podle ní by Prima nemusela nabízet regionálním studiím RTA svůj vysílací čas. TV Prima totiž uvedla, že tato povinnost je spjata pouze s analogovými, nikoli digitálními podmínkami. Informaci dnes vydala regionální televize RTA v tiskové zprávě.

K TÉMATU: Televizi TV7 hrozí odebrání licence, ta se brání

Následky by skutečně mohly mít natolik závažný (ne-li likvidační) vliv na další ekonomickou existenci osob, zúčastněných na řízení, že by u nich mohly vyvolat újmu, který by byla nevratná. Nejvyšší správní soud přitom neshledal, že by se přiznání odkladného účinku v daném případě jakkoliv dotklo práv třetích osob (spíše naopak), ani že by takové rozhodnutí bylo v rozporu s veřejným zájmem,“ uvádí v rozhodnutí Nejvyšší správní soud. Podmínku navrhla TV Prima v březnu loňského roku, o tři měsíce RRTV žádost zamítla. V prosinci pak Městský soud v Praze ve sporu s TV Prima a RRTV rozhodl ve prospěch televize. Kasační stížnost byla podána v březnu letošního roku.

DOPORUČUJEME: Public TV plánovala v září nasadit vlastní reality show

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jan Nový

    To je stejnej problem jako s R1 která v tuto dobu na některých vysílačích vysílá někde je celostátní verze na voticích v praze na satelitu , někde je RTA a někde r1 na kterou prima nemá prachy

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,