Supervolební rok na ČT začíná tento týden

volby_2010_moravecČeská televize včera na tiskové konferenci představila podrobnosti ke svému volebnímu vysílání, velkého prostoru se má dostat malým stranám.

Největší ve své historii, tak charakterizovala volební vysílání Česká televize. V květnu rozhodnou voliči o složení nové sněmovny, na podzim se chystají senátní a komunální volny. Hlavním pilířem celého volebního vysílání budou tradičně Otázky Václava Moravce Speciál, chybět nebudou ani Hyde Park, Události, komentáře, Politické spektrum či Ekonomická inventura. ČT navíc uvedla, že musela některé formáty inovovat – kvůli konkurenci.

Otázky Václava Moravce speciál už tradičně přinesou debatu s představiteli politických stran a uskupení, kteří mají reálnou šanci na postup do Parlamentu ČR. ČT si objednala dva na sobě nezávislé průzkumy. Vysílat se bude 14 speciálů ze všech krajů země, prvním bude Karlovarský kraj, posledním Moravskoslezský, posloupnost krajů je určena podle počtu voličů. Celý cyklus uzavře duel lídrů dvou nejsilnějších stran. Novinkou má být vkládání videodotazů přes kanál YouTube, tu už částečně představila ČT loni, kdy se měly konat předčasné volby. Nakonec odvysílala veřejnoprávní televize jediný speciál a to z Olomouckého kraje.

REDAKČNÍ KOMENTÁŘ: Pane Moravče, před Vámi já smekám

Zbrusu novým prvkem v „Otázkách“ je Příběh regionu, v němž uvidíme, jak by se kandidáti na poslance zhostili palčivých problémů krajů. Dále se připravují vstupy Marcely Augustové, divákům objasní taje tuzemského volebního zákona. Politici podstoupí i speciální kvízy. K inovacím sáhla ČT kvůli tomu, že úspěšný koncept přejímá například Český rozhlas či regionální Deníky. Zúčastnit se jednotlivých speciálů můžete osobně. Pokud chcete mít jisté místo, můžete se zaregistrovat přes stránku na Facebooku. Všechny speciály začínají v 21:00 ve středu, poslední devadesátiminutovce je vyhrazen čtvrtek. Duel lídrů však nebude moci navštívit veřejnost.

volby_2010

Kompletní rozpis Otázek VM Speciál

Mimořádný prostor dostávají tentokrát i neparlamentní strany. Všechny kandidující strany a uskupení mohou vyslat své zástupce do interaktivního pořadu Hyde Park, pořad je postaven na konfrontaci diváků, kteří se budou moci hostů ve studiu zeptat na cokoli. O pořadí hostů rozhodne Česká televize až po oznámení konečného počtu kandidujících stran.

Chybět nesmí ani hodinový pořad Události, komentáře. Nabídne duely všech zástupců kandidujích stran. V neposlední řadě doplní volební vysílání Ekonomická inventura, úkolem pořadu je analyzovat volební programy a plány stran z pohledu čísel. V přípravě je sedm hodinových pořadu pod taktovkou Daniely Písařovicové a Davida Borka. Pořad s politiky i odbornou veřejností se ze dvou studií bude vysílat poprvé v pondělí 12. dubna. Prvním palčivým tématem budou Daně. V dalších týdnech budou následovat další aktuální témata: Budoucnost koruny – kdy euro v Česku?, Důchodový systém, Zdravotnictví, Podpora investicDoprava. Poslední díl s názvem Deficit veřejných financí ČT24 nabídne 24. května. Pořady doplní i Politické spektrum.

Bonusem je speciální web www.ct24volby.cz, na němž budete moci zhlédnout všechny zmíněné pořady a ještě další zajímavé informace.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .