Sportovní Čtyřka slaví pět let existence

ct4_slegrPřed pěti lety jsme mohli poprvé zhlédnout vysílání veřejnoprávní sportovní stanice ČT4. Do další existence vstupuje například s novou reality-show.

Vysílání veřejnoprávní sportovní stanice ČT4 se začalo přesně 10. února 2006 úderem 9. hodiny ranní. „Prvních 16 dnů jejího programu vyplnily jubilejní XX. Zimní olympijské hry v italském Turínu. Poprvé v historii tak mohli diváci sledovat soutěže pod pěti olympijskými kruhy na dvou programech, protože sport měl mít svůj prostor stále také na Dvojce,“ přibližuje začátky vysílání sportovního okruhu Česká televize.

PŘIPOMEŇTE SI POČÁTKY ČT4: Ota Černý: ČT Sport pojede 18 hodin denně

Zpočátku vysílala ČT4 v omezeném rozsahu, tedy 16 hodin denně. Od ledna 2008 bylo vysílání rozšířeno na celých 24 hodin denně. Od září 2009 jsou hokejové zápasy Buly – hokej živě vysílány výhradně na Čtyřce a od letošního roku prakticky sportovní přenosy na Dvojce nenajdeme. Letošní rok přinesl do vysílání mnoho nových pořadů, jedním z nich je „sportovní Hyde park“ s názvem Kamelot, diváci se mohou v přímém přenosu ptát lidí, kteří mají co dočinění se sportem.

Z ARCHIVU RADIOTV: TV zápisník – digitálna (tele)novela a štart ČT4

V sobotu 12. února ve 20.55 odvysílá ČT4 první sportovní reality-show s názvem „Se Čtyřkou na vrchol„. Projekt cílí na širokou lyžařskou veřejnost, která se chce aktivně zapojit. „Ve hře je rovněž exkluzivní šance stát se členem reprezentačního týmu sjezdařů a trénovat se Šárkou Záhrobskou nebo Ondřejem Bankem. Od 12. února do 16. března 2011 proto na jedné ze sjezdovek ve Špindlerově Mlýně proběhne nepřetržitý otevřený závod. (…) Závodní trať bude rotovat po celém Špindlerově Mlýně,“ doplňuje Česká televize.

ANALÝZA: Kámen na kameni nezůstane ani v ČT1. Čím překvapí diváky od ledna 2011?

Vítěz finále bude zařazen do reprezentačního týmu na přípravné letní a podzimní období a vyzkoušet si, jak trénují skutečné hvězdy. Finále se koná 25. a 26. března v rámci mistrovství ČR za účasti nejlepších českých lyžařů, pět finalistů a pět finalistek zúčastní bojů na regulérní FIS trati obřího slalomu.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,