RRTV: ČT1 a ČT24 už nesmí vysílat reklamu

logoct_velkeperex

Česká televize nesmí od 14. října vysílat na kanálech ČT1 a ČT24 reklamu, 14. října začala platit nový zákon o České televizi.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila na fakt, že Česká televize neoprávněně vysílá reklamu na ČT1 a ČT24, informaci potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová serveru MediaGuru.cz. „Účinnost zákona nastala 14. října tím, že vyšla ve Sbírce listin. Českou televizi jsme proto upozornili na to, že zákon porušuje,“ sdělila Kateřina Kalistová.

PSALI JSME: Omezení reklamy v ČT prošlo Sněmovnou

Novela zákona o České televizi vstoupila v platnost 14. října, od toho dne nesmí být reklama na ČT1 a ČT24, vysílat se na těchto kanálech smí jen sponzoring a pořady s product placement. Na ČT2 a ČT4 je reklama omezena na 0,5% vysílacího času, zcela zakázána je webová reklama a teleshopping. Nebudete-li Česká televize reagovat, hrozí jí správní řízení. S touto situací vyvstává problém pro zadavatele reklamy, mediální zastupitelství Media Master totiž počitala, že minimálně celý říjen a polovinu listopadu bude ještě moci prodávat reklamu.

K TÉMATU: Rada vytýká Nově nevyváženost, v TN informovala jednostranně

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .