Rok 2011 na ČT24 ve znamení „nové dimenze

tah_damouVe čtvrtek představila ČT24 novou programovou koncepci a to za účasti generálního ředitele ČT Jiřího Janečka a ředitele zpravodajství ČT Romana Bradáče.

Nová dimenze ČT24 představí několik nových pořadů a zejména modernizaci studia 6. První novinkou bude pořad Highlight, ve všední dny v 11:35 nabídne pohled nejen za kulisy ČT24, ale také dalších českých a zahraničních médií. Zároveň přinese přhled zásadních témat dne za účasti členů redakce zpravodajství, moderace se ujmou střídavě Daniela Písařovicová a Lukášem Dolanským a Zuzana Tvarůžková s Tomášem Voženílkem. Pořad Milénium se stěhuje na čas 17:40, Interview ČT24 pak na čas 18:30 místo Černých ovcí.

PRVNÍ INFORMACE: ČT24 v roce 2011? Zahraniční týdeník a pohled na rok 1990

Jak už dříve řečeno, větší prostor získá regionální vysílání. Události v regionech budou zastoupeny výhradně na ČT24 v čase 18:00 až 18:30 a to ve stávajících regionálních mutacích (Čechy, severní a jižní Morava). Regiony získají svůj vlastní komentovaný pořad Události, komentáře a to po skončení celostátního vydání okolo 22:50.

K TÉMATU: ČT spouští regiony na satelitu, kabelovky už nemusí porušovat zákon

Výčet novinek stále nekončí. Pohled na svět ženskýma očima zprostředkuje pořad Tah dámou (sobota 20:30-21:00), provázet vás tímto pořadem budou například Jolana Voldánová či Nora Fridrichová. Nedělní Horizont (20:00-20:50) servíruje dění ze světa, nemá se jednat „jen o žhavé novinky„, věnovat se bude také geopolitickým souvislostem či nadčasovým fenoménům.

Víkend obohatí také pořad Tep ČT24 (sobota 10:30), dle programových plánů informuje o novinkách z české medicíny a moderních způsobech léčby. Dále nechybí kulturní formát Kulturama (sobota 12:32) a nedělní novinkou je magazín Turbulence (neděle 17:30), program o počasí (zajímavosti ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší včetně unikátních snímků) je částečnou náhradou za zrušené Počasí ve světě.

VIDEOREPORTÁŽ ČT24: Příští rok se rozjede nová dimenze ČT24

V rámci popůlárních Speciálů ČT24 zhlédneme například v úterý 11. ledna projekt Planeta 2011: „Bude to velký speciál o o tom, kde se nacházíme a kam směřujeme,“ uvedla zástupkyně šéfredaktora pro Nová média a speciální projekty Pavlína Kvapilová. Po jejím boku stane Václava Moravec, na programu se bude podílet také National Geographic.

Změn se dočká též vizuální podoba vysílání, „Chceme dát našim divákům najevo, že skutečně vysíláme už ve 21. století. Tudíž jsme statické pozadí ve studiu proměnili na pohyblivé pozadí,“ řekl umělecký vedoucí ČT24 Alan Záruba. Součástí studia se stává plazmová obrazovka umožňující moderátorům ovládat interaktivní prvky.

SOUVISEJÍCÍ
ANALÝZA (ČT1):
Kámen na kameni nezůstane ani v ČT1. Čím překvapí diváky od ledna 2011?
ANALÝZA (ČT2): Jan Mrzena představil novou Dvojku – kosmetická nebo radikální změna?

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Ivo Rottenberg

    Opakuji své pochybnosti z jiného článku: Asi nejsem pozorný čtenář, ale nikde jsem nezaznamenal pokračování seriálu Před 25 lety v televizních novinách. Mám totiž neblahé tušení, že tak zvané programové změny na ČT 24 mají zakrýt NEVYSÍLÁNÍ Před 25 lety. Tam se totiž daly shlédnout některé vipky, jak tehdy byly „mírotvorné“. Nelíbilo se to třeba Fibingerové, ale i některým zpěváčkům. To není cenzura. Soudruh Fojtík, kdysi říkal, že co není na obrazovce, vlastně neexistuje. Dnes to soudruzi v ČT zdárně aplikují

    1. Ivo Rottenberg

      Tak je to prý v pořádku, pořad se neruší. Děkuji:-)))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: