Prima odsouvá Barboru Tachecí z prime time

faktabarborytachecimalaTelevize Prima od února přesune talkshow Barbory Tachecí z večerního zpravodajského bloku do podvečerního regionálního vysílání. Dnes o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí televize Jana Kocová. Fakta Barbory Tachecí budou běžet každý večer po skončení Minut regionu v bloku od 17.40 do 18.00. Prima si od tohoto kroku slibuje lepší náběh do hlavního vysílacího času.

Diskusní pořad po večerních zprávách nahradí Krimi zprávy podle vzoru slovenské televize Joj, která podobný formát kdysi úspěšně nasadila vůči tehdy rozmělněným zprávám na konkurenční Markíze. „Pořad si klade za cíl přinášet divákům užitečné informace i rady jak se vyhnout podvodníkům a chránit se před jejich nekalými postupy,“ píše Kocová v tiskové zprávě.

BLOG: Přestane Prima šetřit na zpravodajství?

Programová změna v hlavním vysílacím čase sice není překvapivá, ale bude pro televizi znamenat zvýšené náklady. Když Prima v září startovala Fakta Barbory Tachecí, cílem bylo ušetřit prostředky, které šly do produkce zpravodajských reportáží. Zprávy TV Prima byly zkráceny, návazná talkshow byla z produkčního hlediska výrazně levnější. Přesunem této talkshow na podvečerní vysílací čas uleví Prima svým regionům, které budou moci omezit investice do některých doplňkových pořadů a soustředí se jen na krátké zprávy.

Fakta Barbory Tachecí ale následně poběží jen na regionálních televizích, které Prima přímo kontroluje – ty vysílají pod značkou R1. Diváci konkurenční sítě RTA, která rovněž sdílí kmitočty s Primou, tento pořad neuvidí. Mluvčí televize Jana Kocová je odkazuje na kabel nebo satelit, jak sdělila serveru Digizone.cz. Je ale možné, že Prima tento pořad časem zařadí i do celostátního vysílání televize R1, které můžou diváci sledovat celoplošně v rámci DVB-T na programové pozici Prima Cool.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .