Prima od července výrazně prodlouží zprávy

prima-zpravy.jpgVÍTE TO PRVNÍ! – Dnes byla odhalena další tajemství obestírající novinky ve zpravodajství TV Prima.

Jak už od nás víte, televize Prima připravuje na 11. července větší změny ve svém zpravodajství. Dlouho se spekulovalo nad tím, čím Prima vyplní čas 19:30 – 19:50. Pod vedením Jitky Obzinové ve funkci ředitelky zpravodajství doznalo zpravodajství změn poměrně překvapivých, Zprávy TV Prima byly zkráceny na pouhých 20 minut, po nich následovala ani ne desetiminutová Fakta Barbory Tachecí (od února 2010 potom Krimi zprávy). Důvodem bylo šetření.

Nyní se Prima vydává opačným směrem. Ve všední dny prodlužuje svou hlavní zpravodajskou relaci až na 40 minut. Zprávy TV Prima začnou tradičně v 18:55 a skončí v 19:35 (včetně formátu Krimi zprávy). Z programových plánů není patrné, zda se prodlouží stopáž Krimi zpráv. V 19:35 následuje prodloužený Sport TV Prima, v 19:50 dříve avizované VIP Zprávy (do 12. července), kterými vás provedou střídavě Ivana Gottová, manželka Karla Gotta, a modelka Martina Gavriely. Obdobný formát vysílala v sezoně i TV Barrandov (Promi zprávy).

Víkend přinese Zprávy TV Prima (18:55 – 19:25), Sport TV Prima (19:25 – 19:35) a původně denní sitcom Přátelé zůstává v programu pouze přes víkendy v tradičním čase 19:35. Hlavní zpravodajská relace – Zprávy TV Prima – dozná ovšem kromě dramaturgických i grafických a technických změn. Upravená grafika však nebude největším překvapením, zpravodajství přechází na formát 16:9. I kvůli tomu bylo přebudováváno studio.

Možná pro někoho překvapivě nasauje televize Prima takto razantní novinky v nevhodné době. Divácký návyk je ovšm budován postupně, možná i proto televize Prima chce, aby si diváci novinky postupně našli a v září se zvyk ustálil. Úpravy v tomto čase mají vytvořit lepší křivku sledovanosti směrem k osmé večerní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .