Nepřesvědčivé vítězství Tisíce a jedné noci na Nově

tisic_a_jedna_nocTelevize Nova uvedla v neděli 6. února první díl 180 dílného romantického seriálu Tisíc a jedna noc z turecké provenience. Pilotní epizoda však nadprůměrné výsledky nepřinesla.

V cílové skupině 15+ televize Nova s tureckým seriálem Tisíc a jedna noc sice zvítězila, o nadprůměru však nelze hovořit. První díl zhlédlo 1,341 milionu diváků, což představovalo 30,86% všech, kteří seděli u televizních obrazovek, jedná se ovšem o mírný staniční podprůměr. Konkurence navíc úspěšně kontrovala. TV Prima zabodovala s premiérou filmu Smrtonostná past 4, přičemž si ji vybralo 1,062 milionu diváků při share 27,31%. Česká televize v těsném závěsu skórovala s reprízou českého filmu Bekyně mniška – 910 tisíc (share 20,54%). Informace zveřejnil server TN.cz.

DOPORUČUJEME: Nova odstartuje Polední a Noční TN už 14. února

Televizi Nova nepotěšily výsledky v hlavní cílové skupině 15-54 let, na niž prodává reklamní čas. Přednost tureckému seriálu dal pouhý 541 tisíc diváků při share 23,07% a to je hluboký staniční podprůměr. Podle serveru Mediálne.sk byla Nova velmi úspěšná v kategorii 55+, získala zde podíl téměř 40%. S přehledem zvítězila TV Prima s číslem 766 tisíc a podílu na publiku 35,79% (kategorie 15-54). ČT1 uhrála share 16,35%.

Z TISKOVKY: Přehnaně sebevědomá Nova a vstřícnější ale zajímavá Prima

Turecký seriál Tisíc a jedna noc má 180 epizod, od příštího týdne ji bude TV Nova vysílat od pondělí do čtvrtka v 21:35, v pondělí jí předchází Česko Slovenská Superstar, v úterý a ve čtvrtek Ordinace v růžové zahradě 2 a ve středu dva díly sitcomu Comeback. Tento seriál nasadila i sesterská Markíza, první díl získal v hlavní cílové skupině 12-54 podíl 35,8%, postupně se dostal na podíly okolo 50% a vysílán je dokonce ve 20.00 a to čtyřikrát týdně, vytlačil tak i slovenskou Ordináciu.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Z. Vašíček

    Svůj k svému – NOVÉ možnosti rozvoje NOVY — Laciná turecká telenovela „Šehrezáda“, byť ji hodnostáři NOVY nazývají honosněji, je možná úspěšná na Balkáně, jak se nám snaží předestírat z průzkumů, proto, že prostě Balkán má k Turecku historicky daleko blíže, prostě jsou tam na Turky a jejich nájezdy (tehdy ne mediální) odjakživa zvyklí. A na Slovensku je to podobné, dost Slováků vypadá jako potomci Turků, když se na ně podíváte, i na jižní Moravě je takových lidí poměrně dost. Čím více na západ a SZ, tím je jich méně, i přes 2 světové války a migrace. No a svůj k svému – ti lidé prostě k tomu přilnou. Co ale fungovalo 500 a více km na JV od Prahy, to už ale nemusí fungovat tady. Jinak NOVA, dle mého názoru, nejspíše „šetří“ – je otázka, zda na správných místech, nejspíše kvůli 1 ze 2 následujících důvodů: Uprostřed areálu Barrandova je velký obdelníkový pozemek, zhruba nad ateliéry 5,6,7 (těmi starými, „havlovskými“), který je nově podsklepen a jsou tam nové solidní základy. Do roka tam může vyrůst lehčí budova, tak do 2 let vyšší a solidnější ateliér. POKUD na to budou peníze. NOVA by se tak vymanila z pronajímání ateliérů na Barr. včetně Hostivaře a byla by z více než 90% soběstačná a vše by si dělala, zvučila, stříhala ve svém. Jenže to něco stojí, třebaže už jsou základy. Ještě odvážnější varianta je, když se podíváte na katastr nemovitostí, tak NOVA vlastní na pozemku původních barr. ateliéru kde co. jenže ne přístupové uzly jako jsou 2 hlavní brány a taky valnou část pozemků. Pokud by to nakonec koupila celé (a stálo by to BALÍK – jenže kde by na to vzala ?? – od stále problematičtějšího Barrandova, kde jsou smlouvy podepsány v podstatě jen do konce května na dotočení hist.seriálu Borgias a pak sem tam něco drobného, ale na půl roku nemají pořádné dlouhé pronájmy, tak by se zbavila obtížného hmyzu typu že musí platit za každé auto co tam parkuje, za každé co projede vrátnicí a jsou to stokorunové položky za den ! – dál by si točila co by chtěla kde chtěla a zbytek co se jí nehodí by buď prodala či pronajmula – a to tam je na pozemku Barr. i poměrně schopný autoservis, pův. budovy byly ale dříve v dezolátním stavu a investice si teď noví nájemci odčítají z nájmu, kostymérna Fundus, střižny, kde co, teoreticky je možná situace, že NOVA ovládne Barrandov. Jenže ten BALÍK, kde ho vzít ? I ta první varianta s jednou velkou budovou „NOVA 2 na Barr.“ není zrovna levná, asi chybí peníze, jinak by se dávno stavělo dál. Možná se šetří zrovna na toto. A tak se to musí někde projevit. Na programu a na lidech, kteří se tam dost točí, po 3-4 letech je tam málokdo z původních. A my pak posloucháme na tiskovkách i jinde chvástání a ujišťování, že vše je jinak a vše je OK…Zbyněk Vašíček

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .