J&T plánuje údajně prodej Skylinku

skylink_hd

Finanční skupina J&T chce údajně prodat satelitní televizi Skylink za jednu miliardu korun. Českou i slovenskou část prodá samostatně.

V pátek ekonomický deník E15 informoval, že platforma Skylink je na prodej za jednu miliardu korun. Českou a slovenskou část bude prodávat finanční skupina J&T samostatně, českou část ovládá ostravská společnost TradeTec, slovenskou pak provozovala firma Towercom. V červnu letošního roku založila stoprocentní dceřinnou společnost Skylink, a.s. Obchod organizovaný bankou Rothschild vstupuje do prvního kola.

PSALI JSME: CS Link láká zákazníky od konkurence

Největší zájem mají komunikační firmy jako je T-Mobile, ta nyní provozuje satelitní službu T-Mobile Televize jako virtuální operátor právě přes infrastrukturu operátorů Skylink, na Slovensku vlastní službu Magio Sat. Zájem prý mohou projevit i M7 Group (vlastník CS Link) a UPC DTH (provozuje UPC Direct), ale též další. Prodej přístupových karet s dokončenou digitalizací bude klesat, právě probíhající změny mohou souviset s prodejem. Nový majitel by měl být znám do několika týdnů.

Z ARCHIVU: CS Link už má oficiálně nového majitele. Co všechno se změní?

Satelitní operátor Skylink se zatím nevyjádřil, na Facebooku se nicméně objevilo prohlášení: „Na internetu se objevily informace ohledně prodeje Skylinku – zatím je nemůžeme komentovat. Oficiální vyjádření můžete očekávat v příštím týdnu.“ Dodejme, že společnost J&T letos na konci ledna zastavila vysílání televize Z1.

SOUVISEJÍCÍ: Skylink spustil nové programy, upravil ceník a mění karty

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,