Jednička ode dneška s upraveným programem

velke_ct1Česká televize vrací schéma prvního programu zpět k tomu, na které byli diváci zvyklí před lednem letošního roku. Důvodem je zejména nespokojenost s přesunem regionálního zpravodajství na ČT24.

První program České televize od pondělí 11. dubna přeskupuje program. Po Poledních událostech následují Branky, body, vteřiny a Předpověď počasí. Na Moravě dojde ve 12:20 k odpojovanému programu Události v regionech plus, které dosud vysílala ČT24 ve 22:50. V satelitním vysílání ČT z družice Astra 3A budou k dispozici tři varianty programu ČT1 (označené jako ČT1, ČT1 JM a ČT1 SM), diváci nemusí přístroj znovu ladit. Vysílač Jihlava – Javořice bude v DVB-T vysílání šířit na ČT1 českou verzi regionálního zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ: Česká televize vrací regiony na ČT 1

Sama doma bude mít kratší stopáž a to opět 90 minut. Ve 14:00 startuje seriál Život na zámku. Dětské pásmo Planeta YÓ zůstává v 15:00, krátce před čtvrtou následuje Kouzelná školka, v 16:30 francouzský animovaný cyklus Byl jednou jeden vesmír. AZ-kvíz se vrací na 17:00.

K TÉMATU: ČT spouští regiony na satelitu, kabelovky už nemusí porušovat zákon

Magazíny v 17:30 budou v novém složení, všední dny nabídnou Kuchařskou pohotovost (PO), Chalupa je hra (ÚT), Pod pokličkou (ST), Bydlení je hra (ČT) a Hoby naší doby (PÁ). V 18:00 se vrací odpojované regionální zpravodajství zpět na ČT1, na ČT24 bude vysíláno zpravodajství z Prahy. Po skončení v 18:25 budeme moci sledovat Černé ovce.

VÍCE O ČT1: Kámen na kameni nezůstane ani v ČT1. Čím překvapí diváky od ledna 2011?

Změny se odehrají rovněž o víkendu. Svět ČT se stěhuje na neděli po 14. hodině, odpoledne je připraven cyklus Pokračování příště, v jehož rámci zhlédneme Cirkus Humberto, Tři chlapi v chalupě a jiné. Chybět nebude v 18:00 seriál Arabela. Před časem přešla na nový program i Dvojka České televize. Vzdělávací pásmo Televizní akademie startuje o hodinu později ve 14:30, k přeskupení došlo rovněž v podvečerním čase.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. Jan Nový

  Když to tak vemu –
  1.Ukončením vysílání ČTJM DVB-T Z Javořice ( 33k ) přijdou obyvatelé vysočiny ( jižních čech a pardubického kraje ) o události v regionech ČTJM je tam celostátní verze mě nezajímá takže vypínám tv pouštím až v 18:30 na černé ovce ,
  2. vypnutí analogu tam mohla být také verze jm jaký to bude mít přínos když v rámci jednoho multiplexu bude od 18 do 18 :30 stejný program jak na čt1 tak na čt24
  3. Konec Tv Public což tam akorát budou mi chybět regiony od 17 do 18h a cyklotoulky
  4 . Svět na kolejích – zrušený pořad čt by mohly vrátit a vysílat jako převzaté z internetové ČDTV
  5.Hudební pořad na moll by mohly vysílat záznamy koncertů hudebních skupin folk a country to o co se čt pokusily letos na jaře stálo za h…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,